Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Юношите до 17 години записаха три победи в Германия

В последния си контролен мач на германска земя юношеският национален отбор на България до 17 години записа категорична победа, с което възпитаниците на селекционера Марчо Дафчев завършиха с 3 успеха от 3 двубоя и голова разлика 11-1 подготвителния си лагер. Този път младите "лъвчета" се наложиха с 4:0 над сборния тим на Вестфалия, в който се подвизават футболисти от школите на Борусия (Дортмунд) и Шалке 04.

България U17 започна вихрено мача и до почивката вече водеше с 3:0 срещу домакините. В 13-ата минута Димитър Иванов центрира, Симеон Александров овладя в наказателното поле и откри резултата. Четири минути по-късно Мартин Хайдаров открадна топката и подаде към Бисер Бонев, който удвои преднината на "лъвчетата". В края на полувремето Симеон Александров отново се разписа и направи резултата класически.

След почивката отборът на Вестфалия заигра по-силно и пропусна няколко отлични възможности. Крайното 4:0 оформи влезлият като резерва Тодор Петров. Мартин Сораков беше фаулиран, Антон Бакалов застана зад топката и центрира към Петров, който вкара четвъртото попадение за нашия отбор.
Между 17 и 23 октомври на България U17 му предстои участие в първия кръг от европейските квалификации, в които нашите са в една група заедно със съставите на Норвегия, Малта и Австрия. Първите два отбора в групата ще се класират за елитния кръг.

съставът на България: Иван Андонов, Константин Айдарски, Калоян Костов (60-Анастас Пемперски), Иван Алексиев (50-Тодор Петров), Благовест Величков (63-Алекс Маринов), Димо Кръстев (60-Даниел Начев), Мартин Хайдаров, Бисер Бонев (50-Антон Бакалов), Димитър Иванов (46-Мартин Сораков), Симеон Александров, Мартин Смоленски.