Литекс се измъкна в Дреновец

Тимът на Литекс се класира много трудно за 1/16-финалите за Купата на България, след като победи с 2:1 Дреновец в гостуването си от предварителния кръг. Играчите на Живко Желев стигнаха до успеха след продължение на "Арена Дреновец". Георги Мариянов се превърна в герой за "оранжевите". Десетката на Литекс отбеляза и двата гола за своя отбор. Той първо беше точен в 10-ата минута, след което донесе успеха с точно изпълнена дузпа в 95-ата минута. Преди това Георги Тодоров изравни за радост на около 500 фенове на домакините, които създадоха отлична атмосфера за игра. Босът на гостите Величко Дихонов също остана впечатлен от обстановката.

Съставът от Ловеч обаче трябваше да трепери за класирането си напред, тъй като второто продължение игра с човек по-малко. Причината затова е, че Радослав Живков беше изгонен заради два жълти картона.
Следващият кръг Литекс приема Монтана в битка за 1/8-финалите.

Дреновец - Литекс 1:2
0:1 Мариянов (10)
1:1 Тодоров (68)

1:2 Мариянов (95-д)