Иван Петков: Вървим в правилната посока, но не сме дораснали да надиграем Сърбия

Женският национален отбор на България не успя да се класира на полуфинал на европейското първенство, след като загуби от действащите европейски и световни шампионки от Сърбия с 0:3 гейма, в четвъртфинален мач, изигран в Анкара (Турция).

С това тимът ни отпада от по-нататъшна надпревара, като завършва сред Топ 8 на Европа. Ето какво каза селекционерът на „лъвиците“ Иван Петков за BGvolleyball.com след последния мач на нашите от шампионата.

„Борихме се, имахме нашите възможности в този мач, не само в третата част, но и в първите два гейма. Допуснахме обаче доста дребни грешки. Не успяхме да бъдем по-организирани, както в предишните срещи. Не се получи играта ни на блок и на сервис“.„Не мога да кажа точно, защо не успяхме да спечелим в третия гейм. Явно, на този момент не сме дораснали да надиграем Сърбия. Съперникът ни превъзхождаше по качество на игра, както и в отделните елементи, особено на атака“.

„Като цяло обаче обобщението е, че вървим в правилната посока. Сега тепърва ще правим анализи и ще коментираме за да можем най-точно да преценим върху както трябва да се набляга за развитието на състава. Амбициите ни са по-големи от присъствие в осмицата на европейското. Искаме да надграждаме и да бъдем сред топ-отборите в Европа, да се борим за медалите. За това е обаче е нужно време за да се изгради този отбор и да бъде боеспособен. Затова ще продължим да работим и ще вървим по този път, по който сме поели. През януари имаме олимпийската квалификация, а целта естествено е да я спечелим. Ще дадем всичко от себе си в този турнир, но засега първо предстоят анализите и съответните изводите от представянето ни на европейското първенство“.