Ница спря победния ход на Рен с обрат

Отборът на Ница победи с 2:1 като гост Рен в двубой от четвъртия кръг на Лига 1. Домакините поведоха в 25-ата минута след автогол на Готие Лорис при изпълнение на корнер. В 63-ата обаче Уилан Сиприан изравни от дузпа, отсъдена за фаул на Амари Траоре срещу Юсеф Атал. В добавеното време тимът от Лазурния бряг стигна до победен гол, след като Расин Коли засече с глава центриране от ъглов удар.

След трите успеха в предишните кръгове това е първо поражение за Рен във френския елит през сезона. Така отборът остава с 9 точки на второто място, докато Ница е трети със същия актив, но и с по-лоша голова разлика.

В друг мач от кръга Реймс надигра с 2:0 като домакин тима на Лил. В 52-ата минута Юсуф Язъджъ остави гостите с десетиима човека заради втори жълт картон. В 77-ата Муса Думбия откри резултата от дузпа, свирена за фаул срещу него. В 90-ата Реми Оден удвои аванса на Реймс с удар с глава след центриране от пряк свободен удар. В добавеното време Джонатан Бамба можеше да вкара почетно попадение за “песовете”, но Предраг Райкович спаси изпълнението му от бялата точка.

В класирането Реймс е 6-и със 7 точки, а Лил е 9-и с една по-малко.