Шест греди не позволиха на дербито на Рим да излъчи своя победител (видео)

Отборите на Лацио и Рома завършиха наравно 1:1 в дербито на Рим от втория кръг на Серия “А”. "Джалоросите" поведоха чрез Александър Коларов (17') от дузпа, а Луис Алберто (59') изравни за "орлите". Резултатът можеше да е съвсем различен, но гредите не позволиха това да се случи. Играчите на Лацио на четири пъти бяха спряни по този начин, а Николо Дзаниоло от Рома имаше такъв малшанс при два от своите удара.
В състава на символичните домакини от Лацио имаше само една промяна в сравнение с победата с 3:0 над Сампдория - Лукаш Лейва започна вместо Марко Пароло. В схемата от 3-5-2 двамата нападатели бяха Хоакин Корея и Чиро Имобиле. След зрелищното 3:3 с Дженоа в пъвия кръг наставникът на Рома Пауло Фонсека беше преценил да промени схемата на 3-4-2-1 и така Жуан Жезус и Джъстин Клуйверт да отстъпят местата си на новите попълнения в защита Давиде Дзапакоста и Джанлука Манчини. Дзапакоста обаче се контузи на загрявката и затова Клуйверт се върна сред титулярите.
Мачът започна по вълнуващ начин. Още в първите пет минути и двата отбора нацелиха гредите. Първо, след изпълнение на корнер в 3-ата минута топката стигна до Лейва, чийто шут от извън наказателното поле срещна страничния стълб. Около 120 секунди по-късно Николо Дзаниоло с изстрел по земя от разстояние също нацели гредата на отсрещната врата. В следващите няколко минути Лацио продължи с ударите, като с пропуски се отчетоха Имобиле, Луис Алберто и Милинкович-Савич. Именно последният игра с ръка в наказателното си поле, което доведе до дузпа за "вълците" в 17-ата минута. Бившият играч на лациалите Александър Коларов застана зад топката и с хладнокръвие я прати в мрежата за 1:0 в полза на настоящия си отбор.
Лошият късмет за “бианкочелестите” продължи, тъй като още два техни удара бяха спрени от гредите. В 25-ата минута от около точката на дузпата Имобиле разтресе напречната греда с мощен шут, а едва секунди по-късно Хоакин Корея също се отчете с изстрел в изстрел в гредата. От Рома също тръгнаха в атака и в 27-ата минута Дзаниоло за втори път в мача прати топката в страничния стълб от същата позиция като при първия си опит. До края на частта по-настоятелният отбор беше този на Лацио, но Имобиле и Корея не успяха да преодолеят Пау Лопес.
Второто полувреме започна с удар на Дзаниоло над вратата, а за Лацио Лейва се отчете с пропуск. В 58-ата минута Милинкович-Савич изпусна отлична възможност, като от близка дистанция не успя да намери вратата с глава. Няколко секунди по-късно обаче Имобиле увлече противниковата защита и вратаря, а след това пусна топката към непокрития Алберто, за когото остана само да изравни за “орлите”.
В 64-ата Корея стреля опасно от много добра позиция, но Лопес отрази удара му. Точно когато мачът сякаш се успокои, в 85-ата минута дойде и шестата греда в него. Тогава дойде редът на резервата Марко Пароло да нацели горната рамка на вратата. В 91-ата минута Ладзари прати топката в мрежата на Рома, но голът му беше отменен, тъй като топката напусна терена преди резервата Джони да му асистира. Така равенството се запази и след последния съдийски сигнал.
ЛАЦИО - РОМА 1:1

0:1 Коларов (17' д.)
1:1 Алберто (59')