Бас Дост започна да вкарва за Айнтрахт още от дебюта си

Останалият без цялото си атакуващо трио от миналия сезон отбор на Айнтрахт (Франкфурт) показа, че може би има сили да компенсира продажбата на звездите си. В последна среща от третия кръг на Бундеслигата “орлите” надвиха много трудно Фортуна (Дюселдорф) с 2:1 у дома. Гол след само 12 минути на терена в дебюта си заби новият таран Бас Дост, а Гонсало Пасиенсия реализира победното попадение четири минути преди края. Роувен Хенингс беше извел Фортуна напред в 36-ата минута.

От Дост и Пасиенсия ще се очаква да бележат при отсъствието на трансферираните вече Лука Йович и Себастиан Але, както и Анте Ребич, който до часове би трябвало да подпише с Милан. Много силно за пореден мач се представи друг от офанзивните футболисти на Айнтрахт Дайчи Камада.

Точно преди двубоя феновете във Франкфурт разбраха, че Ребич е поискал да не играе, за да може да пътува за Милано. Бас Дост пък, който преди дни беше закупен от Спортинг (Лисабон), не попадна сред титулярите.

Фортуна направи силно първо полувреме, в което поведе след удар с глава на Роувен Хенингс в 36-ата минута.

При негативния развой треньорът на домакините Адолф Хютер се принуди да прибегне до услугите на Дост още на почивката. На холандеца му бяха необходими само 12 минути, за да реализира от типичните за себе си голове с глава - 1:1.

Влезлият в групите на Лига Европа тим продължи да натиска, но срещу себе си имаше вратаря Зак Стефен, който още на този ранен етап се очертава като едно от откритията на шампионата. Американецът, който е собственост на Манчестър Сити, обаче нямаше какво да стори в 86-ата минута, когато Пасиенсия го прониза с удар по земя за 2:1.

За Айнтрахт това е втора победа, докато за противникът от Дюселдорф това е втора загуба.