Търпението на Леванте се отплати

Леване постигна втора поредна домакинска победа в Ла Лига и се радва на 6 точки на сметката си след третия кръг. Този път “жабчетата” надвиха Валядолид с 2:0, като подобно на предишния двубой срещу Виляреал головете паднаха през втората част.

Срещата беше равностойна, но в края Леванте успя да наложи волята си. Новият нападател Серхио Леон се възползва от щастлив рикошет в 83-ата и реализира за 1:0, а в третата минута на добавеното време местната легенда Хосе Луис Моралес удвои.

В 17-ата минута реферът беше отсъдил дузпа за Валядолид, но след намесата на ВАР я отмени.

Поражението е първо за гостите, които до момента бяха надиграли Бетис с 2:1 и бяха взели точка от Реал Мадрид на “Сантиаго Бернабеу” - 1:1.

В следващия кръг след предстоящата пауза Леванте гостува на Реал Мадрид, а Валядолид приема Осасуна.