Късна радост за Юве и сълзи за Наполи в запомнящо се шоу със 7 гола (видео)

Отборът на Ювентус излезе краен победител в паметен сблъсък с Наполи на “Алианц Стейдиъм” от втория кръг на Серия “А”. Двата тима си размениха общо 7 гола, а след последния съдийски сигнал играчите и феновете на “Старата госпожа” празнуваха успеха с 4:3. Домакините водеха с 3:0 до 66-ата минута, а в 81-ата резултатът вече беше 3:3. В добавеното време на мача обаче автогол на Калиду Кулибали от състава на гостите донесе щастлива развръзка за техния съперник.

В състава на Ювентус имаше само една промяна от победата с 1:0 над Парма. Тя беше свързана с новото попълнение Матайс де Лихт, който замени тежко контузения капитан Джорджо Киелини. Напред започнаха Кристиано Роналдо, Дъглас Коста и Гонсало Игуаин. Наставникът на тима Маурицио Сари изгледа мача от трибуните заради боледуването си от пневмония.

Карло Анчелоти също смени само един играч от победата с 4:3 над Фиорентина. Вместо Марио Руи титуляр беше Фаузи Гулам. Гостите разчитаха на Хосе Мария Кайехон, Дрис Мертенс и капитана Лоренцо Инсиние в атака.

Още в 4-ата минута Кристиано Роналдо отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но Алекс Мерет успя да го избие. В 14-ата Алан пробва опасен изстрел от разстояние, но Войчех Шчесни прояви добър рефлекс, за да го парира. Две минути по-късно Ювентус организира бърза контраатака, като Коста достави топката на Данило, който я прати в мрежата за 1:0. Бразилският защитник се появи на терена едва секунди по-рано заради контузия на титуляра Матия Де Шилио. Още в 19-ата минута резултатът вече беше покачен на 2:0, след като Игуаин се справи с Калиду Кулибали и наказа бившия си тим.
Доминацията на "бианконерите" продължи и в 30-ата минута Сами Кедира имаше отлична възможност да направи резултата класически, но Мерет спаси изстрела му. Само три минути по-късно германецът отново нямаше късмет, след като ударът му срещна напречната греда. До края на частта Юве намали темпото, а Наполи нямаше сериозни възможности за гол.
В 51-ата минута Пьотър Зиелински се опита да изненада Шчесни с удар по земя, но полякът показа стабилност. Малко след това шут на Дрис Мертенс мина покрай вратата. Ювентус отговори с изстрел на Блес Матюиди, избит от Мерет. В 56-ата Мертренс пробва да прехвърли Шчесни, но стражът не допусна това да се случи. В 62-ата минута и Роналдо добави името си сред голмайсторите с прецизен удар в долния ъгъл. Отпразнуването му на гола този път беше посветено на ВАР, след като в миналия кръг негово попадение беше отменено именно заради системата за видеоповторения.
"Партенопеите" обаче не се предадоха и бързо върнаха две попадения. Първо, в 66-ата минута Костас Манолас се разписа след центриране от пряк свободен удар, а само две по-късно появилият се от скамейката дебютант Ървинг Лозано беше изпуснат от Де Лихт и завърши с глава скоростна атака на гостите. Веднага след това далечен шут на Коста разтресе гредата. В 81-ата минута Наполи постигна немислимото, заличавайки изцяло пасива си от три гола. Това стана факт благодарение на Джовани Ди Лоренцо, който се справи с пазача си Де Лихт и засече центриране от пряк свободен удар.
Това обаче не беше всичко. Връхната точка в мача дойде в неговото добавено време. При ново центриране от пряк свободен удар, този път в полза на Ювентус, Кулибали пръв стигна до топката, но вместо да я изчисти, той я прати в собствената си мрежа. Осъзнал постъпката си, защитникът рухна на терена, а през същото време "бианконерите" празнуваха своя победен гол.
Така Ювентус оглави класирането с двете си победи в първите два кръга, а Наполи за момента е 9-и с победа и загуба, както и с голова разлика 7:7.

ЮВЕНТУС - НАПОЛИ 4:3

1:0 Данило (16')
2:0 Игуаин (19')
3:0 Роналдо (62')
3:1 Манолас (66')
3:2 Лозано (68')
3:3 Ди Лоренцо (81')
4:3 Кулибали (90' - автогол)