Десетима от Лион удържаха Бордо (видео)

Отборите на Лион и Бордо завършиха наравно 1:1 в двубой от 4-ия кръг на Лига 1. За “хлапетата”, които бяха домакини в този мач, точен беше Мемфис Депай (31’), а за гостите се разписа Джими Бриан (67’).

Двата тима си поделиха по едно полувреме на преимущество. През първата част играчите на Лион бяха по-добри и така в 31-ата минута Мемфис откри резултата в тяхна полза след чудесен извеждащ пас на Мартин Терие. От Бордо обаче излязоха за второто полувреме пределно мотивирани да избегнат поражението. За това им помогна Тиаго Мендес, който в 62-ата минута остави домакините в намален състав заради втори жълт и съответно червен картон. Жирондинците не се забавиха и изравниха едва 5 минути по-късно. Тогава Антони Лопес спаси изстрелите на Лорис Бенито и Никола де Превий, но не успя да се справи с този на Бриан. До края на мача гостите пробваха още много удари по посока на противниковата врата, но не стигнаха до победен гол.

Така Лион е трети в класирането със 7 точки, а Бордо е пети с две по-малко.