Астън Вила не уплаши Кристъл Палас, отмениха гол заради симулация

Отборът на Кристъл Палас победи с минималното 1:0 гостуващия Астън Вила в двубой от 4-ия кръг на Висшата лига. Единственото попадение отбеляза Джордан Аю в 73-ата минута.

Още през първата част играчите на бирмингамци си изкараха цели 4 жълти карона. Така дойде 54-ата минута, когато Махмуд Трезеге остави гостите с 10-ма човека, след като си изкара втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Уилфред Заха край тъчлинията. Домакините се възползваха от численото си превъзходство и стигнаха до победен гол в 73-ата минута. Тогава Джордан Аю се справи с двама противникови играчи и прати топката в мрежата със силен шут.

В последните секунди на мача Хенри Лансбъри изравни за гостите. Съдията Кевин Френд обаче се консултира с ВАР и отмени попадението, като вместо това показа жълт картон на Джак Грийлиш за симулация точно преди головия удар.

С днешния успех Кристъл Палас се изкачи на 4-ото място в класирането със 7 точки, докато Астън Вила е на 18-ата позиция в зоната на изпадащите с 3 пункта.