Сочи разгроми Рубин за историческата си първа победа в РПЛ (видео)

Новакът Сочи се нуждаеше от 6 мача, за да вкара гол в Премиер лигата, а в 8-ия кръг постигна и историческата си първа победа в елита на руския футбол. Успехът дойде при гостуването на Рубин и беше повече от впечатляващ - 3:0.

Любопитното е, че два от головете бяха дело на футболисти, които през миналия сезон играха в Рубин - Ибрахим Цалагов и Фьодор Кудряшов. Точка на спора сложи Александър Карапетян в добавеното време.
Рубин започна сезона с 10 от 12 възможни точки, но оттогава играта на тима не върви. Днес казанци не приличаха на себе си и понесоха тежко поражение.

До почивката се разписа Цалагов в 22-ата минута. Той се пребори с двама защитници на домакините и простреля Юрий Дюпин. В 52-ата минута защитата на Рубин отново сбърка. Топката някак стигна до Дмитрий Полоз, който с коляно отклони към Кудряшов и руският национал опъна мрежата.

Рубин пропусна своите положения, в в третата минута на добавеното време инкасира още едно попадение. Арменецът се оказа на върха на бърза контра и вкара дебютния си гол с екипа на Сочи.

В следващия кръг новаците ще имат тежко домакинство на Локомотив (Москва). Рубин пък ще гостува на Оренбург.