Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Бетис показа характер и заслужи първа победа (видео)

Бетис се отлепи от дъното на класирането, след като постигна първа победа от началото на сезона в Ла Лига. "Вердибланкос" се наложиха с 2:1 над Леганес, който беше другият отбор без спечелена точка в първите два кръга.

Севилци стигнаха до трите точки с обрат за 7 минути през второто полувреме. Победното попадение беше дело на новата звезда на отбора Набил Фекир.Гостите поведоха в 51-ата минута благодарение на Мартин Брайтуайт. Датският национал вкара с добавка след спасяване на вратаря на Бетис Йоел Роблес. Само три минути по-късно центритане от десния фланг намери Лорен Морон, който падайки успя да прати топката в мрежата.

В 61-ата минута Серхио Каналес проби отляво и центрира прострелно към връхлитащия Фекир. Бившият ас на Лион мигновено простреля Иван Куеяр и осигури победата на Бетис.