Късна размяна на голове в Севиля (видео)

Водачът в Ла Лига след втория кръг Севиля загуби първи точки от началото на сезона. Отборът на Юлен Лопетеги направи 1:1 със Селта, но може да съжалява за пропуснатата победа, защото създаде много положения, от които реализира само едно. Точен за тима от Андалусия беше Франко Васкес в 81-ата минута, но само три по-късно Денис Суарес донесе равенството на Селта.

Преди този мач Севиля победи Еспаньол (2:0) и Гранада (1:0), а днес имаше добра възможност да запише трета поредна "суха мрежа". Двубоят на "Рамон Санчес Писхуан" започна силно и след шут на Жоан Жордан топката мина на сантиметри от гредата. Малко по-късно Серхио Регилон намери Люк де Йонг, който също стреля в аут.Холандецът имаше още едно положение до почивката, а Селта много рядко атакуваше. През второто полувреме картината на терена не се промени - натиск на Севиля и постоянни удари към вратата, пазена от Рубен Бланко. Логичното се случи в 81-ата минута, когато Евер банега центрира от фаул, а Васкес с глава вкара за 1:0. Реферът Карлос дел Серо Гранде използва системата ВАР, за да се убеди, че няма засада, и зачете попадението.

Всички на стадиона помислиха, че Севиля ще добави нови три точки към актива си, но в 84-ата минута Санти Мина подаде на Денис Суарес, който изравни с първия и единствен точен удар на галисийци.

Севиля можеше да измъкне победата в края на даденото 8-минутно продължение, но Рубен Бланко отрази удара на Рони Лопеш.

Севиля има 7 точки, а единственият отбор с пълен актив е Атлетико Мадрид, който в неделя приема Ейбар. Селта е в средата на таблицата с 4 точки.