Лайпциг продължава без грешка, а Вернер настигна Лева (видео)

РБ Лайпциг постигна трета поредна победа в Бундеслигата. "Червените криле" бяха убедителни при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) и се наложиха с 3:1, а Тимо Вернер заби хеттрик във вратата на домакините и вече има 5 гола от началото на сезона, колкото и звездата на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски.

За Борусия поражението беше първо през кампанията. Тимът на старши треньора Марко Розе, който до лятото водеше РБ Залцбург, не можа да окаже сериозна съпротива. Въпреки това, Брийл Емболо намали на 1:2 в 90-ата минута, а преди Вернер да оформи хеттрика си, домакините пропуснаха отлична възможност да изравнят.Футболистите на Борусия бяха активни в началните минути, когато удари на Аласан Плеа и Емболо не попаднаха в очертанията на вратата, пазена от Петер Гулачи. После ролите се размениха и РБ Лайпциг доминираше. Тимо Вернер откри резултата след пас на Емил Форшберг, а в края на полувремето попадение на Кевин Кампъл беше отменено заради засада.

В 48-ата минута Вернер с лекота преодоля Нико Елведи след грешка в защитата на домакините направи 2:0 за отбора на Юлиан Нагелсман. Ян Зомер пък спаси коварен изстрел на Юсуф Поулсен.

В добавеното време Емболо намали след точен удар с глава, а отново той беше близо до изравнителен гол, но прати топката над вратата. Веднага след това Тимо Вернер спокойно напредна и затвърди победата на РБ Лайпциг с пъреия хеттрик в кариерата си.

За Борусия (М) това беше десети пореден домакински мач без победа в Бундеслигата. "Жребчетата" са и в серия от 4 поражения на собствен терен срещу Лайпциг.