ПСЖ бие и без звездното трио (видео)

Хегемонът Пари Сен Жермен спечели с 2:0 гостуването си на Метц и оглави класирането в Лига 1. Въпреки че бяха без трите си големи звезди в атака - Неймар, Единсон Кавани и Килиан Мбапе, парижани с лекота стигнаха до трите точки. Попаденията вкараха Анхел Ди Мария в 11-ата минута от дузпа и Ерик Максим Чупо-Мотинг малко преди почивката.

Мачът беше прекъснат за кратко в средата на първото полувреме заради плакати с хомофобско съдържание, опънати от феновете на домакините. Те бяха променили текста на песента "Balance ton quoi" на белгийската изпълнителка Angèle, а обидите им бяха насочени към ПСЖ и Професионалната футболна лига ((LFP). От органите на реда реагираха бързо и свалиха транспарантите.Вратарят Алфонс Ареола изненадващо остана на пейката, което само подсили слуховете, че ще премине в Реал Мадрид в замяна на Кейлор Навас. Под рамката за ПСЖ стартира дебютантът Марчин Булка. Полякът беше привлечен през лятото от Челси. Дебют направи и 17-годишният халф Адил Аушише, който се превърна в най-младият титуляр в Лига 1 в историята на ПСЖ.

Гостите поведоха рано с точно изпълнена от Ди Мария дузпа. Идриса Гей уцели гредата с глава, а в края на полувремето Чупо-Мотинг необезпокояван вкара втори гол за парижани.

Метц разчиташе основно на далечни удари на Хабиб Диало, а през второто полувреме Колин Дагба блокира опасен шут на Опа Нгует. На Булка обаче така и не му се наложи да прави важно спасяване.

"Най-важното е, че победихме. Това беше целта ни", лаконичен беше след двубоя Анхел Ди Мария.