Отново Суперкласико в Копа Либертадорес! Този път реваншът е на "Бомбонера"

Аржентинските колоси Ривър Плейт и Бока Хуниорс отново излизат един срещу друг в титаничен сблъсък за Копа Либертадорес. Това стана ясно, след като "милионерите" са класираха на полуфиналите в турнира. Тимът на Марсело Гаярдо завърши 1:1 в гостуването си на Серо Портеньо и с общ резултат 3:1 отново е сред четирите най-добри тима на Южна Америка.

Домакините от Парагвай, които изоставаха с два гола след визитата на "Монументал", започнаха по-добре срещата и още в 8-ата минута Валдес с летящ плонж матира Армани.

Пълните трибуни с над 40 000 фенове на парагвайците избухнаха и започнаха да вярват в пълен обрат над шампионите, които имаха една добра възможност през първите 45 минути. Последните минути на първото полувреме Армани два пъти се намеси решаващо и задържа преднината на "червено-белите".

В началото на втората част уругвайският халф Николас Да Ла Крус с бомбен шут матира Карисо за 1:1. Това се случи в 52-ата минута, когато Суарес излезе сам срещу бившия вратар на Интер и Лацио, но стражът изби. Топката попадна във връхлитащия Ла Крус, който с удар от 18 метра я прати под гредата и класира тима си напред.

По-опитният и по-добър състава на Ривър започна да играе по-спокойно и да пази преднината си от два гола, а накрая празнуваше третото си поредно класиране на полуфинал и общо четвърто за последните пет година в Копа Либертадорес. Интересното е, че два пъти от тях Ривър стана шампион на Южна Америка - 2015 г., и 2018 година. Като и в двата случая срещна вечния съперник Бока Хуниорс, който чака "милионерите" на полуфинал.

Първо през 2015 година Ривър отстрани "генуезците" след скандален осминафинал (

1:0 и 0:0 - прекратен

)

. Тогава в

срещата-реванш на "Бомбонера" двубоят беше прекратен заради феновете на домакините, които напръскаха с газ тунела на гостите

, след

което клубът беше изхвърлен от турнира

.

Миналогодишният исторически първи финал в надпреварата между двата гранда обаче беше още по-скандален. Най-важният и най-чаканият финал в историята на Копа Либертадорес

бе за "милионерите", които се изкачиха за четвърти път на трона в Южното полукълбо. Това се случи, след като победиха с 3:1 след продължения вечния си враг Бока Хуниорс и взеха трофея след общ резултат 5:3

. Най-важното Суперкласико в историята беше изключително драматично, като предложи уникална драма на стадион "

Сантиаго Бернабеу

".

Първият двубой на "Бомбонера" завърши 2:2, но головете на чужд терен не се брояха,

като след 1:1 в редовното време последваха продължения, в които Ривър спечели с два гола.

Двубоят се игра в Мадрид, а не на "Монументал", където поради поведението на феновете на "милионерите"

,

два пъти беше отлаган, след като счупиха автобуса на Бока

и контузиха капитана Пабло Перес.

Сега на първи октомври Ривър приема Бока на "Монументал", а на 22 октомври на "Бомбонера" ще стане ясен първият финалист в турнира за 2019 година. Финалът от тази година се играе в един мач, който ще бъде на 23 ноември в Сантиаго де Чили. Другият полуфинал е между бразилските грандове Гремио и Фламенго.