Уулвс довърши Торино и записа шеста победа от шест мача в Лига Европа (видео)

Уулвърхамптън си заслужи правото да играе в групите на Лига Европа, след като постигна втора победа над Торино - този път с 2:1, в плейофния кръг на надпреварата. Преди "седмица" вълците спечелиха с 3:2 в Италия, а днес не изпуснаха контрола в този сблъсък и отново се поздравиха с успех. Раул Хименес (30') откри резултата на "Молиню" през първата част. След почивката Андреа Белоти (57') изравни, но секунди след това Леандер Дендонкер набързо уби надеждите на "биковете" за обрат.

Нуно Еспирито Санто бе направил четири промени в сравнение двубоя с Бърнли през уикенда. Хесус Валехо, Адама Траоре, Ромен Саис и Леандер Дендонкер започнаха. Една беше корекцията за "вълците" пък спрямо мача в Торино. Джонатан Кастро се завърна сред титулярите. Кристиан Ансалди пропусна двубоя за гостите заради контузия. Ола Аина започна за Торино. Кевин Бонифаци и Томас Ринкюн също стартираха.

Торино опита да започне агресивно на "Молиню", като гостите владееха повече топката, но въпреки това отново те допуснаха първи гол. Това се случи в 30-ата минута, когато Адама Траоре, който изтормози италианската отбрана и в двата мача, проби на скорост отдясно и центрира към близката греда, където Раул Хименес изпревари своя пазач и засече за 1:0.

В 58-ата минута Торино върна за миг известни надежди за обрат, след като Белоти изравни резултата. Нападателят се придвижи добре и засече с глава перфектно центриране на Басели от фаул. Още в ответната атака обаче Уулвс възстанови преднината си. Удар на Жота рикошира в гредата, а Дендонкер направи добавка - 2:1.
До края и двата отбора имаха положения, които обаче така и не успяха да реализират. Така "вълците" записаха шеста победа от шестте мача, които до момента отборът изигра в Лига Европа.