Зверев отново показа непоколебимост в петсетовите битки

Шампионът от Финалите на АТР 2018 Александър Зверев не се наслаждава на особено успешен сезон, нито пък в исторически план представянето му в “Големия шлем” е било задоволително. Все пак, ако има нещо през 2019-а, в което младият германец показва постоянство, то това са петсетовите битки.

Зверев спечели петата си победа в петия петсетов сблъсък, налагайки волята си за 3 часа и 8 минути над надеждата на домакините Франсис Тиафо с 6:3, 3:6, 6:2, 2:6, 6:3. Шестият поставен в основната схема се класира за трети кръг по същия начин, с който преодоля и първия си съперник в Ню Йорк Раду Албот.

Следващият опонент на Зверев ще бъде определен от двубоя Беноа Пер срещу Аляз Бедене.

Дан Еванс се нуждаеше от четири сета, за да елиминира Люка Пуй - 6:4, 6:3, 6:7(4), 6:4. Денис Кудла пък разочарова очакванията на Душан Лайович и го “изпрати вкъщи” след 7:5, 7:5, 0:6, 6:3. В най-бързия мач до момента при мъжете Давид Гофен се нуждаеше от само 85 минути, за да победи Грегоар Барер с 6:2, 6:2, 6:2. 15-ият в схемата белгиец очаква на 1/16-финалите победителя от Пабло Кареньо-Буста срещу Ричардас Беранкис.