На кой да вярваме, на ЦСКА-София или Лудогорец?

Днес юношите на Лудогорец и ЦСКА-София изиграха два мача в първенствата на Елитните групи. Срещата между зелени и червени при U15 завърши 0:0, а тази при 17-годишните - 2:0 в полза на разградчани.

По-сериозна полемика предизвика нулевото равенство. В този двубой ЦСКА-София пропуска дузпа, а пък Лудогорец твърди, че неправилно им е отменен гол, но и двата отбора са категорични, че са изпуснали своя противник.

Ето какво пише в сайта на червените:

ЦСКА U15 изпусна Лудогорец

Юношите ни от набор 2005 завършиха наравно 0:0 срещу Лудогорец в мач от втория кръг на Елитната група, който се игра в Разград.

Армейците тотално надиграха противника си и само липсата на късмет им попречи да се поздравят с победа. По няколко отлични възможности за гол пропуснаха Георги Димитров, Кристиан Георгиев, Кристиан Грозданов, Иван Нешков и Росен Маринов. Десет минути преди края на срещата съдията отсъди дузпа в полза на ЦСКА за нарушение срещу Георги Димитров, но капитанът Росен Маринов пропусна от бялата точка. Домакините имаха една единствена възможност да се разпишат, но вратарят ни Кристиян Димитров спаси след блестяща намеса.

Ето какво пише в сайта на разградчани:

Лудогорец U15 изпусна ЦСКА-София, след отменен гол

Лудогорец U15 направи нулево равенство с връстниците си от ЦСКА-София, като "орлите" могат да съжаляват за пропуснатата победа, защото през първото полувреме бе отменен техен гол.

Спорното положение бе регистрирано в 25-та минута. Тогава след удар на Стивън Вълчев топката влезе във вратата на гостите, но реферите прецениха, че тя не е преминала голлинията с цялата си обиколка.
Другата възлова ситуация в двубоя се разигра в 50-та минута. Тогава ЦСКА-София получи правото да изпълни дузпа. Вратарят на "орлите" Омут Хабил обаче реагира блестящо и спаси.

“Според мен нашият гол бе отменен неправилно, но трябва да призная, че  днес не показахме най-доброто си лице. Допуснахме брак в разиграванията, особено в нашата половина. Можем много повече и се надявам, че ще го покажем в следващите мачове”, коментира Емил Георгиев след последния съдийски сигнал.

Лудогорец U15: Омут Хабил, Христо Русев, Александър Георгиев, Георги Караиванов, Кристиян Иванов,Петър Петров, Никола Георгиев, Радослав Мутафов, Петър Кирев, Васил Тошев, Стивън Вълчев  (Костадин Стоянов, Костадин Белалиев, Дакарай Трой, Никола Арнаудов)

ЦСКА-София U15: Кристиян Димитров (в), Наско Цеков, Лъчезар Иванов, Росен Маринов (к), Кристиан Петров, Браян Стефков, Иван Нешков, Кристиан Грозданов, Кристиан Георгиев, Никола Чукаров, Георги Димитров

Резерви: Кристиян Славов (в), Мартин Стоянов, Давид Зафиров, Велин Василев, Майкъл Рангелов, Константин Йорданов, Тодор Петков

Треньори: Атанас Борносузов, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов