Олимпиакос за втори път би Краснодар

Олимпиакос ще играе за 19-и път в групите на Шампионската лига. Гръцкият гранд нямаше проблеми срещу Краснодар и в реванша, като се наложи с 2:1. По този начин "червено-белите" елиминираха руския тим с общ резултат 6:1.

Разгромният резултат в първия мач беше голяма изненада, въпреки че до него се стигна в последните минути. В предишния кръг Краснодар елиминира Порто след впечатляваща победа като гост, но това 0:4 в Пирея укроти "биковете".

Временният наставник на руския тим Сергей Матвеев имаше и сериозни кадрови проблеми - заради контузии той не можеше да разчита на половината си титуляри, начело с Ари, Юрий Газинский, Александър Мартинович и Виктор Клаесон. Най-тежкият удар беше травмата на новото попълнение Реми Кабела. Французинът скъса връзки при визитата в Гърция и ще се възстановява около шест месеца.

Матвеев предприе общо пет рокади в състава. Този път под рамката застана Сергей Крицюк, Дмитрий Стоцкий замени Кристиан Рамирес на левия фланг на защитата, а като дясно крило действаше Магомед-Шапи Сулейманов вместо Юнес Намли. Кристофер Олсон и Даниил Уткин намериха място в халфовата линия на домакините, а нападението се водеше от Маркус Берг.

Старши треньорът на Олимпиакос Педро Мартинш предупреди, че независимо от солидната преднина, отборът му трябва да изиграе реванша с пределна концентрация. Той очаквано не направи нито една промяна в състава в сравнение с двубоя преди седмица и заложи на същите 11, които преди това започнаха в мачовете срещу Виктория (Пилзен) от втория квалификационен кръг и при двете победи над Истанбул Башакшехир в третия.

На вратата беше Жозе Са, Ясин Мериа и Рубен Семедо оформиха централната двойка в защитата, а на върха на атаката започна Мигел Гереро. Даниел Поденсе, Матийо Валбуена и Йоргос Масурас бяха другите трима офанзивни футболисти на гърците.

Всички билети за двубоя бяха разпродадени още преди няколко дни и феновете на Краснодар се надяваха да станат свидетели на футболно чудо. Вандерсон опита удар извън наказателното поле още в 1-ата минута, но Жозе Са внимаваше. Гърците бяха близо до гола след мощен шут на Поденсе под гредата, но Крицюк изби.

Краснодар поведе в 10-ата минута с гол на младока Уткин. След пас от левия фланг на Вандерсон топката стигна до халфа на "биковете" и той я прати в мрежата. За домакините сякаш се появи искрица надежда, но веднага след изпълнението на центъра Олимпиакос изравни. Точен беше Юсеф Ел Араби. Мароканецът получи много пространство в наказателното поле и отблизо не сбърка.

Футболистите на Краснодар нямаха друг избор, освен да атакуват с всички сили. В 15-ата минута след удар на Сулейманов топката профуча на сантиметри от гредата. Гостите бяха предоволни от резултата и много рядко опитваха слизания към вратата на Крицюк.

Въпреки надмощието си, руснаците не създадоха много положения до почивката. Веднъж Берг закъсня и беше изпреварен от вратаря на Олимпиакос, а в 42-ата минута Вандерсон нанесе мощен удар, който обаче излезе в аут.

Олимпиакос вкара втори гол в 48-ата минута, наказвайки грешка в защитата на Краснодар. Валбуена центрира ниско по тревата, а Ел Араби стигна пръв до топката и отново я прати във вратата на домакините.

До края мачът се доиграваше. Краснодар не можа да се добере поне до равенство, макар че пред Берг имаше няколко шанса да се разпише. Отборът ще участва отново в групите на Лига Европа, където се представи силно през миналия сезон.