Страхотен мач във Враца! Домо герой с два бързи гола за пълен обрат срещу Етър (видео)

Отборът на Ботев (Враца) записа втори успех през настоящия сезон в efbet Лига, след като в последен двубой от седмия кръг на шампионата стигна до пълен обрат и победа с 2:1 като домакин на Етър. В герой за врачани се превърна капитанът им Валери Домовчийски, който се разписа на два пъти в рамките на четвърт час - в 69-ата и 83-ата минута от дузпа. Преди това, в 21-ата минута, голмайсторът на търновци Даниел Младенов бе открил резултата.

С изстрадания успех тимът на Сашо Ангелов събра 8 точки в актива си и се изравни с Ботев (Пловдив) на деветата позиция. Етър пък, който определено не заслужаваше да си тръгне с празни ръце от Враца, продължава да няма победа след изиграването на първите седем кръга. "Болярите" са предпоследни, като имат актив от 5 точки. Единственият отбор зад тях е Витоша (Бистрица), който няма нито една спечелена точка до момента.

Сред титулярите на Росен Кирилов за двубоя попадна голмайсторът Даниел Младенов. Намиращият се в страхотна форма футболист преживя истинска трагедия през уикенда, след като стана ясно, че баща му Венцислав се е удавил в язовир Дренов дол вчера. Въпреки огромната загуба, Дани намери сили да изиграе срещата и дори успя да се разпише. За негово голямо съжаление обаче, попадението му не успя да гарантира поне точката за търновци във Враца.

През първия четвърт час гостите от Търново бяха далеч по-активният отбор, играха много агресивно и на три пъти опитаха да открият резултата. Първият удар по посока вратата на Кристиян Костов дойде още във втората минута, когато Даниел Младенов получи топката вдясно на границата на наказателното поле, прибра я с десния си крак, след което стреля с левия, но встрани от вратата. Малко по-късно Милчо Ангелов отблизо с глава и Крум Стоянов от границата на наказателното поле опитаха да “разпечатат” мрежата зад Костов, но неуспешно.

В 20-ата минута изключително сериозен пропуск направи Ангелов. Младенов получи топката отдясно, финтира защитник, след което от точката на дузпата стреля с левия крак. Вратарят на Ботев реагира чудесно и изби с дясната ръка. За негов голям късмет при добавката на опразнената врата седмицата на търновци не намери очертанията на вратата и прати топката в аут.

Секунди по-късно обаче нищо не бе в състояние да спре “болярите”, които откриха резултата чрез голмайстора си Дани Младенов. Нападателят, който въпреки трагичната смърт на баща си преди броени часове събра сили и излезе на терена на стадион “Христо Ботев”, се измъкна зад защитата на врачани и засече неспасяемо центриране по земята на Светослав Ковачев. Попадението бе седмо за него през настоящия сезон в efbet Лига.

В 38-ата минута дойде и първата най-сериозна ситуация за момчетата на Сашо Ангелов. Андреас Васев проби отдясно и навлезе в наказателното поле, след което пусна към Георги Вълчев, чийто удар обаче мина високо над вратата. В заключителните секунди на първата част отново седмицата на врачани се озова на стрелкова позиция, но силният му и плътен диагонален удар бе отразен от Христо Иванов.

След почивката Ботев (Враца) направи няколко корекции и вдигна оборотите, като заедно с това се повишиха и по-здравите влизания на терена. Неслучайно и главният арбитър посегна на няколко пъти към картоните, като в един от случаите дори можеше да покаже директен червен на Даниел Гаджев, който влезе по брутален начин в левия крак на Яни Пехливанов.

Натискът на момчетата на Сашо Ангелов, който явно бе “събудил” играчите си на почивката, даде резултат и в 67-ата минута Ботев (Враца) изравни. Прострелно диагонално подаване на Даниел Генов намери Валери Домовчийски на точката на дузпата. Юношата на Левски майсторски се обърна и с изключително премерен и точен удар намери долния ляв ъгъл на Христо Иванов за 1:1.

В 78-ата минута шампионът на България за 1991 година бе близо да излезе отново напред в резултата, но за кой ли път през тази кампания късметът обърна гръб на тима на Росен Кирилов. Красимир Станоев стреля коварно по земя от пряк свободен, Костов със сетни усилия успя да парира топката, но само за да я прати в краката на Светослав Ковачев. Младокът обаче стреля в гредата и пропусна “златна” възможност за “болярите”.

Вместо да има гол аванс на сметката си обаче, Етър се оказа догонващ в резултата минути по-късно. Главният съдия Георги Кабаков прецени, че Александър Дюлгеров е играл с ръка в собственото си наказателно поле след центриране отляво и без да се колебае, посочи бялата точка. Домовчийски пък не се притесни и по много хладнокръвен начин реализира за крайното 2:1.