Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лудогорец сдаде върха след звучен шамар от 10 слависти, реферите безобразни (видео)

Лудогорец изигра пореден слаб мач от началото на сезона и след нулево домакинско равенство срещу 10 от Славия загуби първото място в efbet Лига за сметка на новия лидер Левски.

В главни действащи лица обаче се превърнаха не футболистите на двата отбора, а главният рефер Стефан Апостолов и неговите помощници Красимир Миланов и Петър Джугански. Миланов бе в основата на безумния червен картон за Стергиакис в 44-ата минута. Тогава вратарят на белите напусна наказателното си поле и изби с крак удар на останалия очи в очи срещу него Джоди Лукоки. Първоначално Апостолов правилно остави играта да продължи, но след сигнал на страничния рефер той спря мача и изгони гръцкия страж.

В 79-ата минута пък се "прояви" и другият страничен съдия. Джугански отмени редовен гол на Вандерсон с измислена засада, въпреки че бразилецът бе покрит поне с метър.

Двете фрапантни грешки бяха само върха на безобразните отсъждания, най-вече на страничните рефери, които спряха още няколко обещаващи атаки на орлите с несъществуващи засади.

Това обаче не би трябвало да е оправдание за разградчани, които играха във втори пореден двубой с човек повече цяло второ полувреме, но в крайна сметка не спечелиха.

Иначе Лудогорец първи можеше да открие резултата. След контраатака в 21-ата минута Битон изведе Лукоки сам срещу Стергиакис. Крилото не прояви егоизъм и подаде към Шверчок, който обаче направи по-трудното и от 5-6 метра не уцели празната врата, стреляйки в аут.

Три минути по-късно Чунчуков засече с глава центриране от корнер, но изпрати топката на метър покрай дясната греда.

В 26-ата минута Галин Иванов слаломира през няколко футболисти в зелено пред наказателното поле на орлите и Дяков го фаулира. Гамаков изпълни великолепен пряк свободен удар, който се отби в гредата и след невероятна намеса на Ренан, а при добавката Йомов изпусна на празна врата. Дори да бе реализирал обаче, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като крилото на белите бе в засада.

Лудогорец отговори 120 секунди по-късно. Стергиакис не се намеси добре след центриране на Лукоки. Топката попадна в Чибота, който шутира, а бранител на Славия изби пред голлинията. Последва нов шут на фланговия футболист на разградчани, но този път вратарят на софиянци демонстрира рефлекс и изби в корнер.

В 44-ата минута и Лукоки пропусна изключителна възможност. Той бе изведен фронтално сам срещу Стергиакис, но стреля в крака на вратаря. Изненадващо обаче вместо срещата да продължи, реферът Стефан Апостолов, подведен от своя помощник, спря играта и показа директен червен картон на белия страж, тъй като, според съдиите, Стергиакис е играл с ръка извън наказателното поле, каквато обаче нямаше.

Изненадващо, предвид това че Лудогорец започна второто полувреме с човек повече, през първите 15 минути футболистите на Стойчо Стоев не успяха да създадат нито едно по-опасно положение пред противниковата врата.

Домакините застрашиха вратата на Славия чак в 72-ата минута, когато Вандерсон се измъкна отляво и стреля, но Петков изби. Тук бразилецът можеше да подаде към намиращия се на по-добра позиция Кешерю, но не го направи.

В 79-ата минута Лудогорец все пак вкара гол, когато Битон центрира на задната греда и Вандерсон прати топката в мрежата на белите. Попадението обаче бе отменено заради несъществуваща засада.
В тази ситуация Вандерсон бе покрит поне метър при подаването на израелеца, но съдиите допуснаха още една груба грешка.

В 85-ата минута Славия организира добра атака, която завърши с отличен фалцов шут на Велковски, но той профуча на сантиметри покрай лявата греда.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 0:0