Волфсбург разгроми Херта с тактиката на столичани от “Алианц Арена”

Волфсбург постигна втора победа на старта на сезона в Бундеслигата след убедително 3:0 над Херта (Берлин) в столицата в заключителния двубой от втория кръг. Седмица по-рано берлинчани бяха затруднили Байерн (Мюнхен) за 2:2 на “Алианц Арена”, но днес самите те станаха жертва на сходна тактика. Холандският национал Ваут Вегхорст откри от дузпа в 9-ата минута, появилият се като смяна Йосип Брекало отказа домакините с точен шут в 83-ата минута, a във финалните секунди на редовното време хърватинът асистира на Жером Русийон за третото попадение.

Играчите на Херта претендираха за дузпа още в 1-вата минута, когато Ондрей Дуда се строполи в наказателното поле. Първоначално Гуидо Винкман посочи бялата точка, но след консултация с ВАР отмени решението, след като прецени, че капитанът на “вълците” Жошуа Гилавоги е играл първо с топката.

В 9-ата реферът обаче не се нуждаеше от помощ от видеотехнологията, защото Карим Рекик извърши очевидно нарушение срещу връхлитащия Феликс Клаус и този път наказателният удар беше от 100-процентовите. Вегхорст изпрати Руне Ярстайн в другия ъгъл и Волфсбург поведе с 1:0.

Последваха няколко възможности за домакините, като при най-чистата за първото полувреме Марко Груич стреля силно, но Коен Кастеелс спаси, а веднага след това Гилавоги подложи тяло, за да парира добавката.

През почти цялата втора част тимът на Волфсбург се защитаваше с всичките 11 футболисти в своята половина, което максимално затрудни столичани. Дейви Зелке в 79-ата минута намери единствената открила се пролука и преодоля вратаря, но никой негов съотборник не съумя да засече.

“Вълците” дочакаха своя миг в 83-ата, когато Брекало с лекота премина покрай Никлас Щарк и търкулна кълбото край Ярстейн за 2:0. В 90-ата включилият се в атака Русийон прониза вратаря за 3:0 с шут в близкия му ъгъл.

В следващия кръг Волфсбург може да увеличи актива си, тъй като приема новака Падерборн 07. “Старата дама” пък я очаква гостуване на Шалке 04.