Хебър катастрофира в Радомир

Новакът във Втора лига Хебър (Пазарджик), който има сериозни амбиции през този сезон, катастрофира в Радомир. Пазарджаклии загубиха с 1:2 визитата на Струмска слава от шестия кръг на първенството. Играчите на Николай Митов проспаха голяма част от мача, а това се оказа фатално, тъй като загубиха изключително важни точки срещу тим, който имаше пет поредни поражения през тази кампания.

Николай Митов заложи от първата минута на двете си нови попълнения, които дойдоха часове преди мача от efbet Лига - Йордан Апостолов и Веселин Марчев. Бившият треньор на Левски заложи на схема 4-2-3-1, като направи три промени от равенството 0:0 с Локомотив (Горна Оряховица). Пристигналите от Етър и Адра играчи, както и Божидар Васев замениха Мартин Вълчинов, Атанас Велев и Янко Ангелов.

Пред Александър Любенов в защита започнаха Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Димитър Везалов и Васев. Адриан Краев и Йордан Апостолов, който беше най-добър за "зелените", бяха опорните полузащитници. Марчев, Даниел Пехливанов и Георги Андонов започнаха пред Тодор Чаворски.

Гостите започнаха по-добре срещата, но в първите пет минути пропуснаха две добри възможности, за да излязат напред в резултата.

Постепенно домакините изравниха играта и започнаха да играят по-добре. Веднъж гредата спаси тима от Пазарджик след удар на Николай Николов, а в последната минута на първата част Струмска слава поведе. Димитър Петков беше точен от дузпа, а нарушението беше срещу Калдерон.

Втората част гостите се опитаха да вдигнат оборотите и да обърнат мача. С доза късмет това се случи в 70-ата минута, когато резервата Октай Хамдиев израви, а топката рикошира и в гърба на защитник на домакините.

Митов и скамейката на Хебър скочиха и започнаха да вярват в обрат, но буквално при следващата атака на Струска слава си върна преднината. Този път точен беше Борислав Николов. "Зелените" имаха няколко положения, които пропуснаха и записаха втора загуба от шест мача. Тимът на Митов остана с 10 точки в актива си, а съставът от Радомир спечели първите си точки през този сезон.