Първи гол и първа точка за Унион в Бундеслигата (видео)

Унион (Берлин) взе първа точка в Бундеслигата, след като стигна до равенство 1:1 при гостуването си на Аугсбург. Берлинчани за първи път в историята си играят в Бундеслигата, а в дебютната си среща преди седмица бяха пометени от РБ (Лайпциг) с 0:4 у дома, а освен точката, отбелязаха и първия си гол в елита. Дебют за домакините направи Щефан Лихтщайнер.

Аугсбург откри резултата в 59-ата минута, когато Флориан Нийдерлехнер се освободи от опеката на противников защитник на десния фланг, а след това центрира в наказателното поле, където Рубен Варгас реализира от непосредствена близост за 1:0.

Равенството бе възстановено 10 минути преди края, когато Себастиан Андерсон записа името си завинаги в историята на Унион. Шведският нападател отбеляза на празна врата, след като получи пас от резервата Себастиан Полтер - 1:1. Само три минути по-късно гостите останаха в намален състав, защото Кевен Шлотербек бе изгонен с директен червен картон, но удържаха натиска на баварските си съперници, за да се стигне до финален резултат 1:1.