Реферът, отсъдил три дузпи за Аякс срещу ПАОК, ще свири на Лудогорец

Англичанинът Крейг Поусън ще свири реванша на Лудогорец от Лига Европа срещу Марибор следващия четвъртък от 21:15 часа.

Помощници на 40-годишния съдия ще са сънародниците му Лий Бетс и Иън Хусин. Четвърти съдия е Андрю Мадли също от Англия.

За последно Поусън нашумя преди десетина дни, когато свири три дузпи за Аякс, с които холандците успяха да победят с 3:2 ПАОК в среща реванш от третия квалификационен кръг на ШЛ. Първият двубой в Гърция бе завършил 2:2 и така Аякс се класира за плейофите на най-комерсиалния клубен турнир.

Реферът бе главен съдия и на мача Уотфорд – Брайтън (0:3) от първия кръг във Висшата лига, Поусън не е бил главен съдия на родни отбори в Европа.