Дузпите се превръщат в кошмар за Ман Юнайтед, Палас с първа победа за сезона

Манчестър Юнайтед допусна първа загуба за сезона, а Кристал Палас взе първата си победа от началото на шампионата в сблъсък от третия кръг на Висшата лига на “Олд Трафорд”. Срещата предложи драматично развитие, особено през второто полувреме.

Отново в кошмар за домакините се превърне изпълнение на дузпа, която се превърна във втора поредна пропусната за по-малко от седмица. В понеделник Пол Погба пропусна от бялата точка за 1:1 с Уулвърхамптън, а днес Рашфорд не успя да прати топката в мрежата. Головете за гостите отбелязаха Джордан Аю в 32-ата минута и Патрик Ван Анхолт в добавеното време, след като Даниел Джеймс бе възстановил равенството само няколко минути по-рано.

Манчестър Юнайтед започна с идентичен на състава си от гостуването на Уулвърхамптън в понеделник, а за Рой Ходжсън даде дебют на новото попълнение Гари Кейхил.

“Червените дяволи” започнаха по-активно мача, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на своите гости, макар да владееха топката в над 75% от времето.

В 15-ата минута Хари Магуайър пресече подаване в центъра на терена и подаде отлично към Рашфорд, който излезе сам срещу вратаря, но се забави и бе блокиран от защитник. След няколко минути Рашфорд подаде отлично към Люк Шоу, той продължи към Марсиал, но топката попадна в Даниел Джеймс в наказателното поле, но той отправи удар право във вратаря на гостите.

32-ата минута изритана топка от вратаря бе спечелена от Джефри Шлуп срещу Виктор Линдельоф, топката се озова в Джордан Аю, който се оказа очи в очи с Давид Де Хеа и не срещна проблеми да открие резултатат за гостите.

Малко след попадението Люк Шоу получи разтежене и бе заменен принидително от Ашли Йънг.

Само няколко минути по-късно отлично двойно подаване между Джефри Шлуб и Вилфред Заха изведе няколко състезатели в бели екипи около точката на дузпата, но в крайна сметка испанският страж на “червените дяволи” успя да отрази удара.

В 42-ата минута Марсиал бе изведен отлично на границата на наказателното поне, но бе фаулиран от Гари Кейхил, а играчите в червени фланелки желаеха дори червен картон за дебютанта. Впоследствие Погба отправи не лош изстрел от нарушението, но той все пак премина над вратата.

Манчестър Юнайтед започна по-активно второто полувреме, но така и не успяваше да достигне до реално голово положение в първите минути. В 54-ата минута отлично обръщане на Марсиал можеше да доведе до попадение, но френският нападател бе повален от Мартин Кели. Това обаче не бе забелязано от съдията и играта бе подновена с аут. Минута по-късно едва 17-годишният Мейсън Грийнууд замени Джеси Лингард.

Слаб удар на Рашфорд в 57-ата минута се превърна в първия точен удар за “червените дяволи” в очертанията на вратата на Палас.

68-ата минута дузпа бе отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу нахлуващия Скот Мактоминей. Рашфорд стреля силно, но топката се отклони от вътрешната страна на градата и все пак не успя да навести мрежата на Гуаита.

89-ата минута няколко подавания пратиха топката в кракаката на Даниел Джеймс в наказателното поле, а уелското крило със завидна лекота прати топката в левия ъгъл на гостите.

93-ата минута Кристиан Бентеке отне в средата на терена топката от Пол Погба, което доведе до контраатака, първоначално топката бе избита от краката на нахлуващия в наказателното поле Заха, но притичалия зад него Ван Анхолт прати топката под плонжа на Де Хеа.

Това бе и последното действие в срещата.

Манчестър Юнайтед гостува на Саутхамптън в следващия кръг, докато Кристъл Палас е домакин на новака Астън Вила.