Борусия (М) пречупи Майнц 05 във финалните минути (видео)

24 август 2019 | 18:32 - Обновена
  • копирано
  • 5
Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи с 3:1 при визитата си на Майнц 05 в сблъсък от втория кръг в Бундеслигата и събра актив от 4 точки. За бившия тим на Тодор Неделев пък това е второ поражение след 0:3 от Фрайбург на старта на кампанията.

Робин Куайсон вкара за домакините в 18-ата минута, но в 31-вата Щефан Лайнер изравни отблизо, при който резултат дойде и почивката.

Гладбах нанесе своя удар набързо в 77-ата и 79-ата минути. Първо Аласен Плеа реализира от пряк-свободен удар, а веднага след това новото попълнение Брийл Емболо заби дебютния си гол за Борусия, след като излезе сам срещу вратаря.

Майнц имаше много добра възможност да излезе напред при 1:1, но тя беше пропусната от преотстъпения от Ливърпул Тайуо Ауони.

“05” почти повториха двубоя си срещу Фрайбург преди седмица, когато чак в последните минути допуснаха съперника да се развихри.

В следващия кръг на “Борусия Парк” гостува РБ (Лайпциг), а Майнц 05 ще се изправи срещу шампиона Байерн (Мюнхен) в баварската столица.

Джонатан Букхарт Джонатан Букхарт29 Брийл Емболо36 Брийл Емболо
89' Кристоф Крамер  Кристоф Крамержълт картон
86' Денис Закария  Денис Закарияжълт картон
Пиер Кундеизлиза Пиер Кунде  81' Фабиан Джонсън  Фабиан Джонсънизлиза
Джонатан Букхартвлиза Джонатан Букхарт  Кристоф Крамер  Кристоф Крамервлиза
79' Брийл Емболо  Брийл Ембологол
77' Аласан Плеа  Аласан Плеагол
Едмилсон Фернандешизлиза Едмилсон Фернандеш  71'
Боте Бакувлиза Боте Баку
Робин Куайсонизлиза Робин Куайсон  65'
Taiwo Micheal Awoniyiвлиза Taiwo Micheal Awoniyi
62' Маркус Тюрам  Маркус Тюрамизлиза
Брийл Емболо  Брийл Емболовлиза
Карим Онисивожълт картон Карим Онисиво  45' Нико Елведи  Нико Елведиизлиза
Муса Ниакитежълт картон Муса Ниаките  Тони Янтшке  Тони Янтшкевлиза
31' Stefan Lainer  Stefan Lainerгол
Бундеслига М П Р З Г точки
1 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
12
9 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
5
15 Фортуна (Дюселдорф) Фортуна (Дюселдорф)

27 август 2019 | 01:26

Ваш'та мамка, миЛорди!, не ми режете безпричинно коментарчето от 3 странички и половина, нема защо!!! Рейтинг: 1 0

27 август 2019 | 11:12

Независимо от голямото им приятелство и взаимно уважение, респ. всичко общо и преживяно заедно, двамата водещи тренери на Мейн-ГЛАДБАХ и домакинстващия Майнц 05, а именно - Марко РОЗЕ и Сандро Шварц застават „един с/у друг“ във 2-ия им официален БЛ-мач в днешния късен следобед… Много интересно и атрактивно начало с известен превес и натиск на домакините, но пък още в първите 10 минутки са налични 2 доста перспективни ситуации + 3 корнера, в които ГЛАДБАХските нападатели отличаващи се чрез високо РЕАЛизирания си тотален прессинг се разминават с точен удар към вратата поради недотам добро разбирателство помежду им… В 13:05 Маркус ТЮРАМ нанася 1 точен удар с глава, блестящо отразен за 4-тия корнер от вратаря Мюлер. Но интересното идва в 17:10 след 1-то статично положение след изпълнен фал вдясно до тъч-линията от около 27-28м Брозински центрира и острието на домакините Робин Куайсон с глава от непосредствена близост вдясно от дузпата отклонява леко кълбото за повеждането с 1:0 за Майнц-05. Да видим сега какъв ще бъде отговорът на жребчетата след освежващата водна пауза в 24-та минута на 1ПВ… И двата състава се впускат в непрекъснати единоборства и комбинативни акции, в които обаче липсва последното окончателно ударче… като до този момент основната 8-ца на ГЛАДБАХ Закария се отървава от ново жълто предупреждение след 2 остри фала в центъра на игрището. И в 30:39 идва и логичното изравняване от страна на ГЛАДБАХ, РЕАЛИзирано с директен фронтален удар от упор с левачката от новопристигналото качествено тяхно попълнение – излезлия доста напред та чак до дузпата австрийски нати-ДЗ Щефан ЛАЙНЕР!!! Напълно закономерно и логично дошло попадение и то съвсем навреме. . . И играта продължава да бъде яко оспорвана и борбена, дори безкомпромисна при това без капчица отдих от страна на 2-та противника… В рамките на 2-3 минутки м/у 36 и 38-та мин. фиксираме 2 далечни удара на Лайнер с левачката и на Брозински с десния крак от доста близко разстояние 25-26 м, но над вратата на Мюлер, респ. ЗОМЕР. Все пак в последните 15-ина минути на ПВ много по-активни и силно нападащи определено се показват домакините от Майнц 05…ФАКть. И в 43:17 мин. след блестящо проведена тяхна контра-атака след загубена топка отдясно на Лайнер, топката стига до левия ъгъл на палантерията, където след бързия си пробивен рейд от около 9-10 м почти фронтално Онисиво нанася точен удар, блестящо отразен от ЯН ЗОМЕР с протегнатия си десен крак /!/ А пък в 45-та мин. се налага рутинираният стар боец Тони Янчке да замени добре представящия се дефанзивен халф на МГ, 6-цата Нико ЕЛВЕДИ след грубия фал и заслужен жълт картон за Онисиво + почти веднага след него последва 2-ри такъв за црния Накате за фала му с/у Маркус ТЮРАМ изблъскан грубо до лявата тъч-линия чак до рекламните пана в 4-та мин. на добавеното време. Абсолютно изравнени показатели за 2-та състава за това ПВ, като МГ има 10-ина % повече владение на топката, при което ставаме живи свидетели на яко оспорван и наситен с много бързо темпо динамичен мач, предложил всичко нужно на бая високо атрактивно ниво на сгорещената от лятното слънце публика. На ход е II-та част от тази напрегната и интензивно провеждаща се среща… И отново домакините тръгват силно напред, но пък често губят топката вследствие на припряноста в действията си, докато Мейн-ГЛАДБАХ отговаря с компактно построен блок от два 4+4 защитни вала и епизодично извеждане на нейните 1-2 остриета ПЛЕА и ТЮРАМ напред … В 53-та мин. Майнц05 изпълнява фал от около 18-19 м вляво на палантерията с/у ЗОМЕР, но билият удара Брозински изпраща кълбото над вратата…М/у 55-60 мин. още 2 много добри положения пред ПЛЕА като 2-то завършва с хубав директен удар, както и последващия пробив на Ласло БЕНЕШ в корнер…Но вече положенията за Мейн-ГЛАДБАХ започват да следват 1 след друго в секунден такт, което ще рече, че гостите осезаемо усилват натиска си. Засега ГЛАДБАХ умее и успява добре да се защищава, но отпред не й се получават докрай търсените комбинации на играчите й. В 63 мин. синът на Тюрам бива заменен от другото ново ГЛАДБАХско острие, акостирало това лято от Шалке-04 швейцарския нападател Брийл ЕМБОЛО. А в 65-та минута отново и пак Онисиво /както в 47-та/ изпуска повеждането за Майнц05 след 2ро такова центриращо пасче дошло майсторски от левия фланг на Брозински… В стремежа си да обострят и вдигнат интензивността на срещата ГЛАДБАХските титуляри опитват с 1 докосване на топката да стигнат при контра-атаките си макси бързо до противниковата врата, поради което често губят кълбото… В 75-та минута Брийл ЕМБОЛО бива фаулиран при пробива си на около 19-20м фронтално пред вратата на Мюлер. Пред топката застава Ласло БЕНЕШ, който леко я копва към ПЛЕА и след майсторското му изпълнение ниско по тревата в намерената в стената пролука, допълнително улеснена от груб пропуск на вратаря Мюлер, топката минава точно под ръката при плонжа му, Мейн-ГЛАДБАХ заслужено повежда като гост с 1:2… Какво страхотно изпълнение и каква нелепа вратарска грешка, и веднага след това в същия този момент тренерът на Майнц05 Шварц поздравява приятеля си Марко РОЗЕ с добронамерено ръкостискане, което допринася за почти „приятелската“ атмосфера на този мач… И само след нови 2 минутки, в 78-та след страхотен индивидуален пробив на неколкратно споменатият Брийл ЕМБОЛО, същият с десния си крак преодолява за 3-ти път вратаря Флориан Мюлер за 1-вия си официален гол за новия си великолепен тим…Добре сторено и напълно самостоятелно брилянтно РЕАЛизирано попадение след идеалния хубав пас на ИГРАЧА на МАЧА - АЛЛАССАН ПЛЕА!!! Няма сензация в случая, защото Мейн-ГЛАДБАХ вдигна оборотите след 2-та половинка на 2ПВ и успява да наложи волята си над слабия противник от Майнц05 ; все пак качеството налично застъпено в тази 11-ка логично си казва своята тежка дума. А пък в 86-та мин. съвсем логично ЗАКАРИЯ дочаква абонираното за проявите му жълто картонче, а секунди след това ЯН ЗОМЕР отново спасява ГЛАДБАХ от попадение с глава на дежурния заподозрян Онисиво след пас от дълбочина… Текат последните 3 минутки на срещата, спечелена заслужено и напълно закономерно от по-добрия тим на терена като в 90:48 мин. ПЛЕА отново опитва рефлексите на Мюлер отдясно от близо 16-ина м, който сполучва този път и спасява точния му завършващ удар, а 3 минути по-късно 93:48 отново Мюлер спасява отбора си от разгромното 1:4 след нов пробив и последващ фронтално нанесен удар на АЛАСАН ПЛЕА–новия ф/р/енски фаворит на възторжените и напълно ХЕПИ от представеното им перфектно ШОУ на техните любимци удовлетворени ГЛАДБАХскиЙЕ подръжници… Малко, но от сърце, и то директно от извора от ‘йорвал’ с лично мото:„Веднъж „БОРУСИЯ“=Завинаги „БОРУСИЯ-МГ!“ независимо, че нема как да проработи лозунгът на любимите на плеймейтките и тъй близки до сърцата им техни приАтел4ета – добрите и винаги готови да им се притекат на помощ пластик.о.-хирурзи: 4ever Young!! 18:39 ч. БГ-Тайм... Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Независимо от всичко общо и преживяно заедно, двама много добри + близки „стари“ приятели застават „един с/у друг“, а именно Марко РОЗЕ и СандроШварц като водещи тренери на Мейн-ГЛАДБАХ и домакините от Майнц 05 във втория им официален БЛ-мач в днешния късен следобед… Много интересно и атрактивно начало с известен превес и натиск на домакините, но пък още в първите 10 минутки са налични 2 доста перспективни ситуации + 3 корнера, в които ГЛАДБАХските нападатели отличаващи се чрез високо РЕАЛизирания си тотален прессинг се разминават с точен удар към вратата поради недотам добро разбирателство помежду им… В 13:05 Маркус ТЮРАМ нанася 1 точен удар с глава, блестящо отразен за 4-тия корнер от вратаря Мюлер. Но интересното идва в 17:10 след 1-то статично положение след изпълнен фал вдясно до тъч-линията от около 27-28м Брозински центрира и острието на домакините Робин Куайсон с глава от непосредствена близост вдясно от дузпата отклонява леко кълбото за повеждането с 1:0 за Майнц-05. Да видим сега какъв ще бъде отговорът на жребчетата след освежващата водна пауза в 24-та минута на 1ПВ… И двата състава се впускат в непрекъснати единоборства и комбинативни акции, в които обаче липсва последното окончателно ударче… като до този момент основната 8-ца на ГЛАДБАХ Закария се отървава от ново жълто предупреждение след 2 остри фала в центъра на игрището. И в 30:39 идва и логичното изравняване от страна на ГЛАДБАХ, РЕАЛИзирано с директен фронтален удар от упор с левачката от новопристигналото качествено тяхно попълнение – излезлия доста напред та чак до дузпата австрийски нати-ДЗ Щефан ЛАЙНЕР!!! Напълно закономерно и логично дошло попадение и то съвсем навреме. . . И играта продължава да бъде яко оспорвана и борбена, дори безкомпромисна при това без капчица отдих от страна на 2-та противника… В рамките на 2-3 минутки м/у 36 и 38-та мин. фиксираме 2 далечни удара на Лайнер с левачката и на Брозински с десния крак от доста близко разстояние 25-26 м, но над вратата на Мюлер, респ. ЗОМЕР. Все пак в последните 15-ина минути на ПВ много по-активни и силно нападащи определено се показват домакините от Майнц 05…ФАКть. И в 43:17 мин. след блестящо проведена тяхна контра-атака след загубена топка отдясно на Лайнер, топката стига до левия ъгъл на палантерията, където след бързия си пробивен рейд от около 9-10 м почти фронтално Онисиво нанася точен удар, блестящо отразен от ЯН ЗОМЕР с протегнатия си десен крак /!/ А пък в 45-та мин. се налага рутинираният стар боец Тони Янчке да замени добре представящия се дефанзивен халф на МГ, 6-цата Нико ЕЛВЕДИ след грубия фал и заслужен жълт картон за Онисиво + почти веднага след него последва 2-ри такъв за црния Накате за фала му с/у Маркус ТЮРАМ изблъскан грубо до лявата тъч-линия чак до рекламните пана в 4-та мин. на добавеното време. Абсолютно изравнени показатели за 2-та състава за това ПВ, като МГ има 10-ина % повече владение на топката, при което ставаме живи свидетели на яко оспорван и наситен с много бързо темпо динамичен мач, предложил всичко нужно на бая високо атрактивно ниво на сгорещената от лятното слънце публика. На ход е II-та част от тази напрегната и интензивно провеждаща се среща… И отново домакините тръгват силно напред, но пък често губят топката вследствие на припряноста в действията си, докато Мейн-ГЛАДБАХ отговаря с компактно построен блок от два 4+4 защитни вала и епизодично извеждане на нейните 1-2 остриета ПЛЕА и ТЮРАМ напред … В 53-та мин. Майнц05 изпълнява фал от около 18-19 м вляво на палантерията с/у ЗОМЕР, но билият удара Брозински изпраща кълбото над вратата…М/у 55-60 мин. още 2 много добри положения пред ПЛЕА като 2-то завършва с хубав директен удар, както и последващия пробив на Ласло БЕНЕШ в корнер…Но вече положенията за Мейн-ГЛАДБАХ започват да следват 1 след друго в секунден такт, което ще рече, че гостите осезаемо усилват натиска си. Засега ГЛАДБАХ умее и успява добре да се защищава, но отпред не й се получават докрай търсените комбинации на играчите й. В 63 мин. синът на Тюрам бива заменен от другото ново ГЛАДБАХско острие, акостирало това лято от Шалке-04 швейцарския нападател Брийл ЕМБОЛО. А в 65-та минута отново и пак Онисиво /както в 47-та/ изпуска повеждането за Майнц05 след 2ро такова центриращо пасче дошло майсторски от левия фланг на Брозински… В стремежа си да обострят и вдигнат интензивността на срещата ГЛАДБАХските титуляри опитват с 1 докосване на топката да стигнат при контра-атаките си макси бързо до противниковата врата, поради което често губят кълбото… В 75-та минута Брийл ЕМБОЛО бива фаулиран при пробива си на около 19-20м фронтално пред вратата на Мюлер. Пред топката застава Ласло БЕНЕШ, който леко я копва към ПЛЕА и след майсторското му изпълнение ниско по тревата в намерената в стената пролука, допълнително улеснена от груб пропуск на вратаря Мюлер, топката минава точно под ръката при плонжа му, Мейн-ГЛАДБАХ заслужено повежда като гост с 1:2… Какво страхотно изпълнение и каква нелепа вратарска грешка, и веднага след това в същия този момент тренерът на Майнц05 Шварц поздравява приятеля си Марко РОЗЕ с добронамерено ръкостискане, което допринася за почти „приятелската“ атмосфера на този мач… И само след нови 2 минутки, в 78-та след страхотен индивидуален пробив на неколкратно споменатият Брийл ЕМБОЛО, същият с десния си крак преодолява за 3-ти път вратаря Флориан Мюлер за 1-вия си официален гол за новия си великолепен тим…Добре сторено и напълно самостоятелно брилянтно РЕАЛизирано попадение след идеалния хубав пас на ИГРАЧА на МАЧА - АЛЛАССАН ПЛЕА!!! Няма сензация в случая, защото Мейн-ГЛАДБАХ вдигна оборотите след 2-та половинка на 2ПВ и успява да наложи волята си над слабия противник от Майнц05 ; все пак качеството налично застъпено в тази 11-ка логично си казва своята тежка дума. А пък в 86-та мин. съвсем логично ЗАКАРИЯ дочаква абонираното за проявите му жълто картонче, а секунди след това ЯН ЗОМЕР отново спасява ГЛАДБАХ от попадение с глава на дежурния заподозрян Онисиво след пас от дълбочина… Текат последните 3 минутки на срещата, спечелена заслужено и напълно закономерно от по-добрия тим на терена като в 90:48 мин. ПЛЕА отново опитва рефлексите на Мюлер отдясно от близо 16-ина м, който сполучва този път и спасява точния му завършващ удар, а 3 минути по-късно 93:48 отново Мюлер спасява отбора си от разгромното 1:4 след нов пробив и последващ фронтално нанесен удар на АЛАСАН ПЛЕА–новия ф/р/енски фаворит на възторжените и напълно ХЕПИ от представеното им перфектно ШОУ на техните любимци удовлетворени ГЛАДБАХскиЙЕ подръжници… Малко, но от сърце, и то директно от извора от ‘йорвал’ с лично мото:„Веднъж „БОРУСИЯ“=Завинаги „БОРУСИЯ-МГ!“ независимо, че нема как да проработи лозунгът на любимите на плеймейтките и тъй близки до сърцата им техни приАтел4ета добрите и винаги готови да им се притекат на помощ пластик.о.-хирурзи: 4ever Young!! 18:39 ч. БГ-Тайм... Рейтинг: 0 0

›› Live Scores

Календар

calendar_icon
календар затвори

Всички мачове

Двете лица на Франк Рибери 12 септември 2019
Кой беше това – Франк Рибери или Билал Юсуф Мохамед? Той носеше черен костюм и вратовръзка в тон върху бяла риза. Заедно с него, също нервен, стоеше човек със същия ръст, ала далеч по-известен: Лионел Меси. Очите ...
Коутиньо: Искам да покажа най-добрия си футбол в ... 11 септември 2019
Новото попълнение на Байерн (Мюнхен) Филипе Коутиньо даде обширно интервю пред “Билд”, в което говори по много теми, свързани с трансфера си в баварския клуб.За посрещането в тима и трудността на ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.