Радост за Царско село при завръщането вкъщи (видео+снимки)

Отборът на Царско село победи Берое с 2:1 в първия мач от седмия кръг на efbet Лига. Срещата бе историческа за домакините, тъй като това бе първият им двубой на собствения стадион, откакто тимът влезе в родния елит. Антон Карачанаков и Антонио Георгиев вкараха за "царете". За заралии се разписа ветеранът Мартин Камбуров.

70 Царско село - Берое 2:1

Първата опасност пред една от двете врати дойде в 19-ата минута. Тогава от пряк свободен удар Антон Карачанаков завъртя отлично топката, но Душан Перниш успя да я докосне, за да се отбие в гредата. След това пък Ерол Алкан изчисти точно пред Уесли Ната.

Минута по-късно обаче резултатът вече бе открит. Божидар Кацаров намери в коридор Карачанаков и новото попълнение не сбърка с мощен шут.

В 40-ата минута резултатът бе изравнен. При едно центриране от ъглов удар вратарят Мартин Димитров не успя да достигне топката и тя се оказа точно у Мартин Камбуров в малкото наказателно поле. За легендата на родния футбол остана най-лесното - да прати кълбото в мрежата за 1:1.

Малко по-късно Иван Минчев можеше да донесе пълен обрат, след като се оказа сам срещу стража, но този път Димитров се намеси по-добре и спаси вратата си.

В 71-ата минута домакините отново излязоха напред в резултата. Антонио Георгиев открадна топката в половината на гостите и с премерен удар извън границата на наказателното поле прониза Перниш, който можеше да се намеси и по-добре.

До края на мача Берое опита да наложи натиск, с който да достигне поне до равенство, но до чисти положения пред вратата на Димитров така и не се стигна. Така радостта бе за домакините, които записаха втора победа в елита.

В класирането Царско село вече има осем точки в актива си. Играчите на Никола Спасов вече три мача нямат загуба и заемат девето място. Берое от своя страна прекъсна серията си от три поредни победа и към момента е с 12 точки на четвърто място.