"Вълците" показаха голова мощ в Торино и спечелиха дербито от плейофите в Лига Европа (видео)

Торино и Уулвърхамптън оправдаха очакванията, че техният сблъсък от плейофите за влизане в групите на Лига Европа ще бъде един от най-интересните в тази фаза на надпреварата. Двата тима изиграха зрелищен двубой на “Олимпико Гранде Торино“, в който си вкараха пет гола. В крайна сметка Уулвърхамптън спечели с 3:2 като гост и направи голяма крачка към крайния успех. “Вълците“ взеха преднина за първи път непосредствено преди почивката след автогол на Глеисон. Диого Жота удвои в 59-ата минута, но Лоренцо Де Силвестри (61‘) бързо върна едно попадение. Раул Хименес (72‘) възстанови преднината от два гола на англичаните. Минута пред края Андреа Белоти реализира дузпа, с която съхрани шансовете на “ биковете“.

Нуно Еспирито Санто бе заложил на силен стартов състав, в който бе направил четири промени в сравнение с двубоя с Манчестър Юнайтед през уикенда. Хесус Вайехо, Ромен Саис, Адама Траоре и Рубен Винагре замениха съответно Райън Бенет, Рубен Невеш, Мат Дохърти и Джони Кастро.

Валтер Мадзари излезе с офанзивна формация със Симоне Дзадза, Андреа Белоти и Алекс Беренгер. Яго Фалке пропусна и този двубой заради контузия.

Първата чиста възможност създадоха гостите. В 13-ата минута Адама Траоре използва техниката и скоростта си и направи много добър пробив отдясно, след което намери добре Жота в наказателното поле. Нападателят стреля по земя, но Сиригу успя да избие с крак.

Торино отговори в 20-ата минута, когато отбраната на Уулвс не се справи добре с едно центриране от фаул. Последва ново високо подаване, което Н‘Кулу засече с глава, нанасяйки силен удар. Топката обаче срещна напречната греда и след това излезе в аут. Като се изключи тази ситуация, английският тим продължи да се чувства по-комфортно през този период. В 24-ата минута малко не остана на Дендокер да открие резултата, след като засече с глава центриране на Моутиньо от свободен удар. Тук топката премина встрани от целта.

В последния ¼ час на първото полувреме Торино взе инициативата и започна да атакува по-опасно. В 39-ата минута Беренгер центрира добре към далечната греда, където Белоти засече с глава от малък ъгъл, но Патрисио спаси. Точно тогава гостите нанесоха своя удар. Моутиньо центрира от поредния свободен удар, а Саис засече с глава, давайки аванс на Уулвс в 43-тата минута. Оказа се обаче, че последен с топката е играл Глеисон Бремер, така че попадението бе записано като автогол.

Торино опита натиск в началото на втората част, но липсваха изстрели към вратата на Патрисио. В 59-ата минута Уулвърхамптън нанесе втория си удар. Траоре отново развинти италианската отбрана отдясно, след което поднесе топката на крака на Жота, който се озова в свободна зона и стреля точно – 0:2. Торино обаче успя много бързо да намали. В 61-вата минута Лоренцо Де Силвестри засече с глава центриране на Асалди за 1:2.

В 72-рата минута положението на Торино стана тежко, след като Хименес направи добър рейд, който завърши с трети гол във вратата на Сиригу.

Минута преди края на редовното време Торино все пак успя да стигне до втори гол, с който до известна степен съхрани шансовете си за реванша. Винагре фаулира напълно излишно Белоти, който сам изпълни отсъдената дузпа за крайното 2:3.