Този път късметът изостави Зоря (видео)

Преди седмица Зоря (Луганск) изхвърли ЦСКА-София от Лига Европа след скандално съдийство и немалка доза късмет в реванша, но в плейофите за влизане в групите се изправи срещу елитния испански Еспаньол и загуби с 1:3. Мачът в каталунската столица обаче не се разви никак според очакванията на домакините. Те изоставаха на почивката след гол Владислав Кочергин в 38-ата минута, но през второто полувреме не оставиха никакви шансове на украинците. Попаденията за Еспаньол вкараха Факундо Ферейра (58), Хави Липес (79) и Матиас Варгас (81), а при 1:1 Естебан Гранеро пропусна дузпа.

Двата тима изиграха сравнително скучно първо полувреме, в което испанците действаха на бавни обороти и рядко застрашаваха вратата на Микита Шевченко. В 38-ата минута атака по десния фланг на Зоря завърши с подаване на Владислав Кабаев към Кочергин, който с плътен удар завари неподготвен Диего Лопес.Еспаньол излезе с много повече агресия през второто полувреме и пред вратата на гостите се изви истинска вихрушка. Изравняването дойде в 58-ата минута благодарение на Факундо Ферейра. Бившият нападател на Шахтьор (Донецк) опъна мрежата с глава след центриране на Хавиер Паудо Диас.

"Папагалчетата" продължиха да притискат съперника и получиха дузпа за игра с ръка на футболист на Зоря в наказателното поле. Докосването на топката беше след центриране, а срещу "червените" в Луганск реферът не отсъди дузпа в полза на българския отбор след удар към вратата и спиране на топката с ръка. Шевченко запази хландокръвие и изби удара на Гранеро.В 79-ата минута перфектен диагонален пас на Серхи Дардер намери Хави Лопес и ветеранът вкара един от малкото голове в кариерата си, пращайки топката под гредата.

Само две минути по-късно Еспаньол направи победата си по-убедителна. Точен беше Матиас Варгас, който финтира съперник в наказателното поле и майсторски завъртя топката покрай слисания Шевченко.

ЕСПАНЬОЛ - ЗОРЯ (ЛУГАНСК) 3:1 (0:1)