"Вълците" отново спряха Ман Юнайтед, Погба пропусна дузпа (видео)

Уулвърхамптън отново се оказа непреодолим съперник за Манчестър Юнайтед. След двете загуби на "Молиню" през миналия сезон, този път "червените дяволи" стигнаха до 1:1. Отборът на Оле Гунар Солскяер имаше предимство през първото полувреме, след което водеше с гол на Марсиал. След почивката домакините се активизираха и стигнаха до изравняване, след като страхотен удар на Рубен Невеш не остави шансове на Де Хеа.

След убедителната победа над Челси на старта сега Ман Юнайтед трябваше да се задоволи с точка, като в четвърти пореден мач не успяха да стигне до успех срещу Уулвс. Миналия сезон “вълците” ги отстраниха за ФА Къп на “Молиню”, където ги победиха и в мача за първенството.

Манчестър Юнайтед имаше предимство по отношение владеенето на топката в първите минути. Тимът на Еспирито Санто заложи на типичния си стил, при който играе по-рядко с топката и разчита на бързи контраатаки. Пред погледа на националния селекционер Гарет Саутгейт двата отбора не създадоха нищо съществено в първия четвърт час.

Първата по-опасна ситуация в срещата дойде в 19-ата минута, когато Маркъс Рашфорд свърши отлична работа отляво. Той направи няколко финта, след които си освободи пространство и отправи прекрасно центриране към далечната греда, където Марсиал не успя да стигне до топката.

Интересните ситуации в мача бяха голяма рядкост, но една отлична атака доведе до откриване на резултата. Добра комбинация мина през Мактоминей и Рашфорд, който изведе Марсиал, завърши със страхотен удар на французина. Девятката на "червените дяволи" отбеляза своя гол номер 50 за клуба.

Манчестър Юнайтед започна сезона по перфектен начин, като победи с 4:0 Челси, но сега го очаква много тежко гостуване на Уулвърхамптън. Миналия сезон тимът на Нуно Еспирито Санто победи на два пъти в кратък период

"

червените дяволи" на "Молиню" в мач за шампионата и за Купата на Англия, като не загуби и при гостуването на "Олд Трафорд".

Еспирито Санто направи една промяна на почивката, като пусна в игра Адама Траоре на мястото на Мат Дохърти. Неговият тим започна втората част доста по-агресивно в търсене на изравнителен гол. В 54-ата минута Раул Хименес нацели гредата след удар с глава. Мексиканският нападател засече топката след центриране от фаул.

"Вълците" изглеждаха различно през втоторо полувреме и малко по-късно стигнаха до изравняване след фантастичен удар на Рубен Невеш. Халфът стреля от дъгата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Де Хеа, като не остави шансове на вратаря. Веднага след попадението феновете на домакините изтръпнаха, защото съдията реши да разгледа ситуацията със системата за видеоповторения поради съмнения за засада при комбинация на домакините малко преди удара на Невеш. Решението бе, че такава няма и голът бе признат.

Изглеждаше, че Уулвс има предимство в този период, но нещата бързо се промениха. В 64-ата минута Пол Погба навлезе в наказателното поле и бе съборен от Коуди. Съдията отсъди дузпа, но французинът пропусна от бялата точка. Ударът на Погба не бе толкова лош, но Руи Патрисио хвана посоката и направи блестящо спасяване. За Пол това е четвърта пропусната дузпа от началото на миналия сезон.

Влизането на Траоре определено имаше положителен ефект върху играта на домакините. Скоростта му на няколко пъти създаде проблеми на защитата на съперника, а неговите действия бяха една от причините за по-добрата игра на "вълците" през втората част.

Към края на двубоя реални голови ситуации нямаше, но Уулвърхамптън бе тимът, който организира няколко добри атаки, които не успя да завърши с точен удар. В заключителни секунди Ман Юнайтед можеше да стигне до победата, след като Погба намери Люк Шоу в наказателното поле. Бранителят обаче стреля право във вратаря на домакините.

УУЛВС - МАН ЮНАЙТЕД 1:1
0:1 - Марсиал (27)
1:1 - Невеш (55)