Страхотен Митко Илиев вдъхнови Локомотив за пълен обрат и три точки срещу Дунав (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа четвърта победа от началото на сезона в efbet Лига, след като в последен двубой от шестия кръг се наложи с 3:1 като домакин на Дунав (Русе). В герой за “черно-белите” се превърна капитанът и любимец на местната публика Димитър Илиев, който се отчете с две попадения, второто от които много красиво.

Преди да се стигне до головете на пловдивския лидер обаче, първи резултата, макар и малко изненадващо, откри гостуващият състав. В 9-ата минута Стефан Христов прониза Мартин Луков с плътен удар от границата на наказателното поле. Локомотив обаче се върна в мача четвърт час по-късно, когато точен от дузпа бе именно Илиев.

В самия край на първата част пък Бирсент Карагерен “попари” бившия си отбор, след като от близко разстояние засече с глава центриране отляво. Десет минути след подновяването на играта лидерът на “черно-белите” реализира много красиво попадение с десния крак за 3:1.

С поредните три точки играчите на Бруно Акрапович събраха 13 в актива си и запазиха както мястото си в Топ 3, така и дистанцията от точка до лидера и действащ шампион Лудогорец. Тимът на Людмил Киров пък остава на девета позиция с 6 точки на сметката си.

“Драконите” изненадаха неприятно “смърфовете”, след като откриха резултата още в 9-ата минута. При опит за постепенна атака футболистите на Бруно Акрапович загубиха топката в центъра, след което бяха хванати на контра и рано-рано огорчени от играчите на Людмил Киров. Ивайло Лазаров получи топката, след което с техничен извеждащ пас намери на границата на наказателното поле Стефан Христов.

Нападателят, без да чака, веднага прати неспасяемо с левия крак топката в мрежата на Мартин Луков. Доскорошният голмайстор на Витоша (Бистрица) перфектно знае как се бележи на “Лаута”, като един от головете му - във вратата на Локомотив (София) на баража миналата пролет, има историческа стойност за “тигрите”. Любипитно е да се отбележи, че първият му гол в майсторската ни група бе именно на този стадион и то при загубата на бистричани със същия резултат от пловдивчани - 1:3, на 14 август 2017.

В 22-ата минута гол на Ален Ожболт бе отменен заради засада, като повторенията на ситуацията обаче показаха, че положението е много спорно. Действията на съдийската тройка вбеси спортно-техническото ръководство, но само секунди по-късно решението на Станимир Тренчев да отсъди 11-метров наказателен удар усмири Бруно Акрапович и щаба му. Локомотив атакува по дясното крило, след което топката бе пусната в наказателното поле към Бирсент Карагерен. Техничарят се пребори за топката с Ивайло Лазаров, след което се строполи на земята след контакт с капитана на русенци Мартин Ковачев. Тренчев не се поколеба и моментално посочи бялата точка, а капитанът Димитър Илиев без проблеми изравни. Повторенията на сблъсъка със здравия защитник обаче ясно показаха, че Карагерен по-скоро преигра в ситуацията и определено подлъга рефера.

Секунди преди края на първата част тимът на Бруно Акрапович стигна до пълен обрат, след като изработилият дузпата Карагерен наказа бившия си отбор. Ален Ожболт проби по лявото крило, след което центрира в наказателното поле, Йосип Томашевич продължи с глава топката назад, а за Карагерен не бе проблем от близка дистанция да простреля с глава Благой Макенджиев. Чест прави на играча на Локомотив, че не се зарадва в знак на уважение към бившия си отбор.

Десет минути след подновяването на играта носителят на Купата на България стигна до трети гол, дело на Димитър Илиев. Играчите в синьо загубиха топката в центъра, Петър Витанов я задържа и плъзна добре към капитана на “черно-белите”, който залъга противников защитник, след което с много техничен удар от левия ъгъл на границата на наказателното поле прати топката в горния десен ъгъл на Макенджиев. Попадението бе седмо за Илиев във всички турнири тази кампания.

В последните 15-20 минути домакините значително намалиха темпото, като умело браниха аванса си от два гола, който им гарантираше пореден успех. Нов гол в нито една от двете врати не падна и в крайна сметка Локомотив се поздрави с четвърта победа от началото на сезона в елита и запази мястото си в Топ 3.