Атлетико Мадрид тръгна с победа в Примера (видео)

Атлетико Мадрид стартира с победа сезона в Примера дивисион, след като спечели с 1:0 на "Уанда Метрополитано" над Хетафе.
Двубоят се изигра пред пълни трибуни, като "дюшекчиите" постигнаха своето и без да блестят на терена. Единственият гол в мача отбеляза Алваро Мората във 23-ата минута с глава след асистенция на Киърън Трипиър.
View this post on Instagram

3 ¡Vamooooos! #AúpaAtleti #AtletiGetafe

A post shared by Atlético de Madrid (@atleticodemadrid) on Aug 18, 2019 at 3:12pm PDT

Пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като реферът Гийермо Фернандес изгони Хорхе Молина.
Само четири минути по-късно и Ренан Лоди получи втори жълт картон и численото равенство на терена беше възстановено. През втората част Морана можеше да удвои резултата от дузпа в 56-ата минута, но вратарят на гостите Давид Сория хвана ъгъла и изби топката. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу новата звезда на Атлетико Жоао Феликс, който взриви трибуните с индивидуална акция.
Хетафе беше до изравняване малко преди края на редовното време, след като в 86-та минута Анхел получи възможност да се разпише, но топката срещна напречната греда.