Унион се заяде с Лайпциг и претърпя кошмарен дебют в Първа Бундеслига

Дебютният двубой на Унион (Берлин) в Първа Бундеслига се превърна в кошмар, след като тимът отнесе четири безответни гола от гостуващия РБ (Лайпциг) - 0:4. С този мач беше сложена точка на първия кръг.

Феновете на “железните” от “Старото лесничейство” се опитаха да провокират съперника с организиран бойкот, според който до 15-ата минута те запазиха пълно мълчание. По този начин привържениците на Унион искаха да изразят неудовлетворението си от проекта на РБ (Лайпциг), обвинявайки клуба, че не е нищо повече от маркетингов продукт. Това правят и много други запалянковци в Германия през последните години.

На терена обаче “червените бикове” изобщо не се трогнаха и пометоха своя съперник. Още на почивката те водеха с 3:0 след голове на Марсел Халстенберг (16’), Марсел Забитцер (31’) и Тимо Вернер (42’). В 69-ата привлеченият от Пари Сен Жермен Кристофер Нкюнкю добави още едно попадение, а малко след това удари и греда. Като цяло Лайпциг можеше да добави още поне четири гола.

Срещата в столицата беше дебютна за Юлиан Нагелсман като наставник на Разенбалшпорт в елита.

Иначе феновете на Унион направиха още нещо далеч по-впечатляващо. По време на срещата те издигнаха снимки на починали свои роднини, които са били големи привърженици, но не са успели да доживеят да видят тима в Първа Бундеслига. Става дума за 455 човека. Близките им платиха на клуба да отпечата ликовете им на плакати, като цената за това беше равна на цената на билета за срещата. По тази причина от Унион зачислиха тези 455 плаката като присъствали на двубоя зрители. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ