Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лудогорец оцеля във варненския ад и пак е на върха, какво завръщане на Марселиньо (видео)

Лудогорец оцеля във варненския ад и отново е на върха! Това стана факт след изключително трудна победа на орлите с 2:1 над Черно море в мач от шестия кръг на efbet Лига, който бе изгледан от над 6000 зрители на "Тича".

Резултата откри Родриго (28), а Дан Битон (32) бързо изравни. В 74-ата минута Клаудиу Кешерю вкара втори и победен гол за гостите, които през повечето време бяха надиграни от моряците, но в крайна сметка успяха да отмъкнат трите точки.

85 Черно море - Лудогорец

С основна заслуга за това развитие на нещата бе реабилитираният Марселиньо. Бразилецът влезе на терена в 72-ата минута и само 120 секунди по-късно асистира на Кешерю за победния гол. В 86-ата минута Марселиньо отново излезе на преден план, след като фаулира Попов и съдията Ивайло Стоянов го изгони с втори жълт и респективно червен картон.

Първото по-интересно положение бе пред вратата на гостите. Андраде стреля добре от 22 метра в третата минута, но Илиев спаси.

В 24-ата минута Лудогорец организира първата си по-добра атака. Чибота и Кешерю комбинираха добре отляво в наказателното поле и последва опасно центриране на румънеца, с което защитата на моряците се справи. Топката обаче бе овладяна от Битон, който шутира опасно, но Дюлгеров изби в корнер.

Само 120 секунди по-късно Черно море като по чудо не откри резултата. Поредната порция подхлъзвания на Горалски и още един негов съотборник позволи на Родриго да овладее отляво. Футболистът на варненци преодоля Терзиев и намери непокрития Ндонгала, който стреля от седем-осем метра, но Пламен Илиев някак спаси.

Секунди по-рано орлите поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на домакините, но реферът Ивайло Стоянов прецени, че ударът на Битон е от прекалено близка дистанция.

Далеч по-добрата игра на Черно море в тази част от мача бе материализирана в 28-ата минута. Тогава Анисе допусна поредната си грешка в центъра и позволи на Родриго да се озове един на един срещу Терзиев. Нападателят финтира защитника на гостите и след брилянтен фалцов шут в долния ляв ъгъл откри - 1:0 за Черно море.

Радостта на домакините не продължи дълго, тъй като Лудогорец изравни в 32-ата минута с малко куриозен гол. Шампионът на България получи право да изпълни фаул отдясно в половината на варненци. Битон завъртя топката пред бранителите на домакините, малко не достигна на Жоржиньо да я засече, но това действие на нападателя заблуди Дюлгеров и тя се озова в мрежата на Черно море за 1:1.

До края на полувремето Черно море продължи да е по-активният и добър отбор на терена, но в 42-ата минута Лудогорец пропусна отлична възможност за пълен обрат. Чибота намери Жоржиньо с 40-метров пас, последва брилянтно подаване с едно докосване от въздуха към Кешерю, румънецът стреля от воле с левия крак, но Дюлгеров спаси шута, който му бе отправен от десетина метра.

Слабата игра на Горалски и Анисе в центъра на терена принуди наставника на орлите Стойчо Стоев да извърши смяна на почивката. На мястото на поляка влезе Светослав Дяков.

Именно Дяков извърши нарушение пред собственото си наказателно поле в 50-ата имнута, а Андраде нацели дясната греда след неговото изпълнение. Някъде тук моряците извършиха втора принудителна смяна, тъй като още в 13-ата минута Исмаил Иса бе сменен заради разтежение, а същата травма получи и Родриго.

В 68-ата минута Кешерю прояви егоизъм и вместо да подаде към излизащия сам срещу вратаря Жоржиньо той опита с индивидуален пробив през трима противникови футболисти да завърши атаката, а това се оказа грешка.

В ответната атака Попов осъществи отличен 60-метров пробив отдясно, последва прострелно центриране към Андраде, но малко не достигна на нападателя да засече от седем-осем метра срещу вратата.

В 72-ата минута в игра за орлите се появи реабилитираният Марселиньо. Това се оказа повратен момент, тъй като само 120 секунди по-късно бразилецът центрира към Кешерю, който с глава прониза Дюлгеров - 2:1 за Лудогорец.

В 86-ата минута Марселиньо бутна Попов в гръб при борба за топката за което реферът Ивайло Стоянов му показа втори жълт и респективно червен картон.

Въпреки че останаха с човек по-малко, гостите не допуснаха сериозни опасности пред своята врата и в крайна сметка удържаха крехката си преднина, нанасяйки първо поражение на напористия тим на Черно море. Успехът пък отново изкачи разградчани на върха в класирането на efbet Лига, където вчера се настани Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:2