Ивелин Попов се контузи три седмици преди мача с Англия

Капитанът на националния ни отбор Ивелин Попов получи травма в гостуването на своя Ростов на Уфа в мач от шестия кръг на руското първенство, спечелен от домакините с 2:0. Той пострада заради изкуствената настилка и трябваше да напусне още на почивката. Все още няма информация доколко сериозен е проблемът и дали той ще му попречи да вземе участие в европейската квалификация срещу Англия на 7 септември. Утре той ще премине обстоен преглед от клубните лекари.

И двата гола за домакините реализира Силвестър Игбун. Първо той беше точен в 40-ата минута с глава, а след това в 79-ата добави второ попадение с левия крак.

Това е първа загуба за Ростов, който има 11 точки след три успеха и две ремита. Уфа пък събра 7 пункта. Лидер е шампионът Зенит с 14 точки.