35 секунди за гол и после цял мач борба във Франкфурт (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) започна с успех битката по терените в Бундеслигата за сезон 2019/20. “Орлите” надделяха с минималното 1:0 над Хофенхайм като домакини след попадение на Мартин Хинтерегер още в 35-ата секунда.

Полуфиналистът в Лига Европа доминираше над своя съперник, но пък и имаше шанса на два пъти ВАР да спира гостите от голове. И в двата случая отсъжданията на реферите бяха правилни.

В титулярния си състав Адолф Хютер заложи на само един от новите играчи, като се изключат откупените след наем. Това беше дошлият от Байер (Леверкузен) Доминик Коор, който даже измести считания за основен играч Себастиан Роде. В атака от първата минута излезе японецът Дайчи Камада, който през последните два сезона беше преотстъпен. Азиатският играч имаше едно чисто положение за гол, но вратарят спаси.

От своя страна Хофе, който вече е с нов наставник в лицето на Алфред Шройдер, започна с трима нови - Роберт Сков, Иляс Бебу и Себастиан Руди. Гостите обаче се оказаха много пасивни в предни позиции.

Още в 35-ата секунда Айнтрахт поведе, след като Филип Костич центрира в наказателното поле и там Хинтерегер изпревари пазещия го човек, за да прониже Оливер Бауман.

В 28-ата минута Костич шутира опасно по диагонала.

Футболистите от Зинсхайм започнаха да се радват в 41-вата минута, когато Денис Гайгер стреля и кълбото спря в мрежата. Повторенията обаче показаха, че двама негови съотборници се намират в засада и пречат на видимостта на Кевин Трап, заради което попадението не беше зачетено.

След това Ребич и Камада имаха шансове за втори гол, а в края на два пъти играчи на Айнтрахт излязоха в числено превъзходство в опасна близост до вратата, но не отиграха точно.

В добавеното време Хофе още веднъж вкара, но и този път ВАР забеляза засадата и гол пак нямаше.