Челси се размина с първа победа (видео)

Челси не успя да стигне до победата в първия мач на Франк Лампард като мениджър на тима на "Стамфорд Бридж". Лондончани завърши 1:1 срещу Лестър, като двата отбора си размениха по едно полувреме. "Сините" започнаха много силно, поведоха с попадение на Мейсън Маунт и пропуснаха още няколко положения. След почивката обаче Лестър имаше предимство, Вилфред Ндиди изравни резултата. "Лисиците" създадоха още ситуации и спокойно можеха да си тръгнат и с трите точки.

Челси започна вихрено домакинството си на Лестър и още в първите три минути на два пъти бяха близо до откриване на резултата. Първо Жиру свали една топка, която се озова на крака на Педро. Испанецът стреля от воле, но топката отиде от външната страна на мрежата. След това Шмайхел спаси удар на Мейсън Маунт и на Пулишич при добавката.

След като лондончани не успяха да вкарат в самото начало, “лисиците” решиха да им помогнат в седмата минута. Вилфрид Ндиди загуби топката пред наказателното си поле, като позволи на Маунт да му я открадне. 20-годишният талант, който получава доверието на Лампард от началото на сезона, стреля и изведе домакините напред в резултата.

"Сините" играеха на много високо темпо и продължиха да създават положения. Маунт пропусна отлична възможност за втори гол в 22-ата минута. Тогава Педро намери Аспиликуета, а бранителят центрира отлично, но авторът на първия гол не успя да се разпише. Той бе напълно непокрит и стреля с глава, но право в Шмайхел. Малко по-късно Нголо Канте също се размина с попадение.

Към края на полувремето лондончани намалиха темпото, но гостите не ги затрудняваха особено, въпреки че поизравниха играта. Тимът на Брендън Роджърс обаче излезе преобразен за началото на втората част. На няколко пъти играчите на Лестър стигнаха до наказателното поле, но до гол не се стигна.

"Лисиците" определено бяха по-агресивният отбор след почивката. Те организираха добри атаки, но липсваше завършващ удар. Това се промени в 67-ата минута, когато Вилфред Ндиди се реваншира за грешката си, при която стана голът на Челси. Той засече топката с глава след ъглов удар и изравни резултата.

Лампард реагира като пусна в игра Вилиан и Ковачич на мястото на Жоржиньо и Пулишич, който разочарова в първия си мач на "Стамфорд Бридж". Лондончани се изнесоха в по-предни позиции, което остави доста пространства за бързи атаки на съперника. В 74-ата минута Мадисън пропусна великолепна възможност да изведе гостите напред. Той се озова с топаката в наказателното поле, успя да се освободи и стреля, но високо над вратата.

Домакините отговориха с добро центриране на Педро, след което влезлият като резерва Тами Ейбрахам се размина на сантиметри от топката. Двубоят стана много открит с постоянни атаки към двете врати. Джейми Варди имаше възможност, но стреля покрай вратата.

В самия край на срещата Лестър на два пъти бе близо до победен гол. В единия случай Кепа отрази удар на Тилеманс, а в другия Варди не успя да засече топката.

ЧЕЛСИ - ЛЕСТЪР 1:1
1:0 - Маунт (7)
1:1 - Ндиди (67)