ЦСКА

Шоу на Тони Уот и труден успех за ЦСКА-София след голов трилър на "Армията" (видео)

18 август 2019 | 19:56 - Обновена
ЦСКА-София надделя трудно с 3:2 над Арда в мач от шестия кръг на efbet Лига. В герой за червените се превърна Тони Уот, който за този двубой бе предпочетен пред Али Соу. Таранът откри резултата в 15-ата минута и се отчете с асистенция на Евандро (63) за втория гол. Преди това Радослав Василев (18) бе изравнил. Резервата Али Соу сложи край на головата си суша с точен изстрел в 89-ата минута, а в добавеното време Иван Коконов се разписа за крайното 3:2.

За тази среща наставникът на червените Люпко Петрович предприе две промени в сравнение със състава, който започна срещу Зоря. На пейката останаха Нуно Томаш и Али Соу за сметка на Отабор и Тони Уот. Именно вторият бе и най-добрият играч в червените редици. Освен с гол и асистенция, той надиграваше почти всеки път бранителите на гостите и до смяната си в края на мача бе най-голямата заплаха за противника.

За Арда пък дебют направи Спас Делев, който с останалите си колеги в предни позиции създаде доста главоболия на ЦСКА-София, но футболистите на Стамен Белчев показаха слаба игра в защита и предвид допуснатите няколко груби грешки логично загубиха двубоя.

В първите десетина минути червените взеха териториално надмощие и имаха една добра ситуация за гол след подаване на Малинов с глава към Тони Уот, но таранът не си пое добре топката, която му бе отнета от Гаич.

В 15-ата минута ЦСКА-София откри резултата. Тогава съдията Георги Николов подмина нарушение на Бикел срещу играч на гостите, червените подеха контратака чрез Тиаго, който разигра на два пъти с Тони Уот. Последва центриране на португалеца към шотрандеца отляво и брилянтно воле на втория за 1:0.

Предимството на домакините в резултата бе само 180 секунди. В 18-ата минута Лозев центрира отдясно към Василев, който изпревари Черниаускас и прати топката в празната врата за 1:1.

В 30-ата минута Жеферсон за малко не допусна груба грешка, опитвайки да върне с гърди към Черниаускас и Спас Делев бе близо да пресече подаването, но стражът на червените успя да поправи грешката на своя съотборник, хвърляйки се в краката на гостуващия нападател и улавяйки топката.

В 37-ата минута ЦСКА-София като по чудо не вкара втори гол. Уот се пребори на тъча с Крумов, напредна отдясно и подаде много добре към непокрития Евандро, който стреля от десетина метра, но Караджов някак изби. Само 120 секунди по-късно вратарят на Арда отново демонстрира класа след бомбен изстрел на Малинов от 22 метра.

Гостите отговориха с шут от метър пред границата на наказателното поле, който Албентоса блокира. Футболистите на сините поискаха дузпа, претендирайки, че испанецът е играл с ръка, но реферът правилно не отсъди такава, тъй като дори това да бе така, защитникът я бе прибрал плътно до тялото си.

До края на полувремето ще се запомни опасен самостоятелен рейд на Пламен Крумов през центъра на терена. Централният бранител преодоля двама футболисти в червено и бе изблъскан от Албентоса пред границата на наказателното поле на домакините, но съдията прецени, че единоборството не е за нарушение и остави играта да продължи.

След началото на втората част ЦСКА-София наложи надмощие, но продължи трудно да създава положения. В 52-ата минута доста активният в този мач Уот преодоля Мартинов и нахлу в наказателното поле, футболистът на Арда посегна да отнеме топката, нападателят падна и поиска дузпа, но такава не бе отсъдена и по-скоро съдията взе правилно решение.

В 55-ата минута хубав шут на Евандро попадна в ръцете на Караджов.

Натискът на домакините даде резултат в 63-ата минута, когато Евандро вкара поредния си решаващ гол, който дойде след сериозна грешка на централните бранители на Арда. Уот за пореден път надигра защитник на гостите и отклони топката зад защитниците на тима от Кърджали. Крумов и Гаич бяха лошо позиционирани, а и спринтираха твърде бавно, което се оказа добре дошло за Евандро. Бразилецът надбяга двамата бранители и останал сам срещу вратаря вкара под плонжа на Караджов за 2:1.

Попадението успокои червените, които започнаха да създават, но и да пропускат все по-чисти ситуации.

В 78-ата минута Уот отклони с глава подаване на Черниаускас и по този начин изведе Али Соу сам срещу вратаря. Гаич обаче леко го побутна с гръб и таранът на червените падна, но реферът не отсъди дузпа, въпреки че положението бе спорно и нямаше да е грешка ако бе посочил бялата точка.

В 82-ата минута ЦСКА-София като по чудо не вкара трето попадение. Греъм Кери преодоля Лозев и центрира отлично в малкото наказателно поле на гостите. Там Гаич изпусна Уот, таранът стреля от два метра с глава, но заби топката в земята, след което тя отскочи и излезе над напречната греда.

Тези пропуски можеха да се отажат фатални, тъй като в 85-ата минута Арда организира опасна атака отляво, Илиша Сам овладя в наказателното поле и върна към непокрития Бенгюзов, но халфът стреля слабо от 12-13 метра, а и право в ръцете на Черниаускас.

В 89-ата минута домакините все пак вкараха трето попадение, когато Турицов центрира към Али Соу, таранът надскочи защитник на гостите и с глава покачи на 3:1.

Само 120 секунди по-късно футболистите на Стамен Белчев върнаха едно попадение след точен шут на Иван Коконов.

3:2 Иван Коконов 90+1

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 19. Турицов, 25. Албентоса, 11. Занев, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 16. Бикел, 14. Отабор, 20. Тиаго, 10. Евандро, 9. Уот

АРДА: 1. Караджов, 20. Лозев, 71. Крумов, 5. Гаич, 12. Глишич, 27. Мартинов, 8. Ховсепян, 30. Аморим, 17. Коконов, 15. Делев, 99. Василев

Диего Фабрини Диего Фабрини21 Венцислав Бенгюзов73 Венцислав Бенгюзов
Витаутас Черниаускасжълт картон Витаутас Черниаускас  90' Иван Коконов  Иван Коконовгол
Елиша Сам  Елиша Самжълт картон
Али Соугол Али Соу  89'
Тони Уотизлиза Тони Уот  88'
Диего Фабринивлиза Диего Фабрини
Евандроизлиза Евандро  80'
Греъм Керивлиза Греъм Кери
73' Радослав Василев  Радослав Василевизлиза
Елиша Сам  Елиша Самвлиза
Вив Соломон-Отаборизлиза Вив Соломон-Отабор  63'
Али Соувлиза Али Соу
Евандрогол Евандро
61' Спас Делев  Спас Делевизлиза
Александър Георгиев  Александър Георгиеввлиза
Жоао Аморим  Жоао Аморимизлиза
Венцислав Бенгюзов  Венцислав Бенгюзоввлиза
57' Деян Лозев  Деян Лозевжълт картон
48' Емил Мартинов  Емил Мартиновжълт картон
32' Пламен Крумов  Пламен Крумовжълт картон
19' Радослав Василев  Радослав Василевгол