Милан се мъчи срещу тим от трета дивизия

Италианският гранд Милан разочарова в последната си контрола преди старта на сезона в Серия "А". Тимът на Марко Джампаоло стигна само до 0:0 в гостуването си на Чезена, като тимът от трета дивизия на Апенините имаше повече мотиви да съжалява, че дори не отбеляза гол преди почивката.
"Росонерите" започнаха с Джанлуиджи Донарума на вратата, Давиде Калабрия, Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родригес в защита. Борини, Лукас Билия и Чалханоглу действаха зад Сусо, Кастийехо и Пьонтек. Бразилският бранител Дуарте пък дебютира в 76-ата минута, а освен него след почивката в игра влязоха Кесие, Пакета, Андре Силва и Малдини.

Първата част Милан играеше бавно и допускаше елементарни грешки срещу домакините, които атакуваха по-опасно и създадоха две възможности пред Донарума. През второто полувреме  "червено-черните" малко вдигнаха нивото, но въпреки това представянето им беше доста разочароващо една седмица преди визитата на Удинезе от първия кръг на първенството. Буквално в края на мача Донарума със страхотно спасяване дори спаси тима си от загуба в Чезена.