Юве загря за Парма със страхотен гол на Дибала

Италианският шампион Ювентус спечели с 1:0 гостуването си на Триестина в последната си контрола преди старта на сезона в Серия "А". Единственото попадение беше дело на Пауло Дибала, който много майсторски прехвърли вратаря на домакините и обра овациите на тифозите, които пък скандираха мощно: "Пауло остани при нас". Както е известно, десетката на "бианконерите" цяло лято е смятан за сигурен напускащ след идването на Маурицио Сари. Поради болест треньорът пропусна мача на Юве, оставайки в Торино, а в него участие не взе и мегазвездата Кристиано Роналдо.

За Юве това бе последен тест преди визита на Парма другата седмица в калчото. Стартовите 11 бяха следните: Шчесни на вратата, а Данило, Киелини Бонучи и Алекс Сандро в защита. Сами Кедира, Пянич и Рабио в халфота линия, докато Бернардески, Дибала и Дъглас Коща действаха в атака.

Попадението на Дибала дойде в 38-ата минута, когато получи подаване от Бернардески и прехвърли вратаря на домакините, след като преди това се освободи от противник с пета. Той отпразнува попадението си, като показа своя №10 на гърба и емлемата на клуба, демонстрирайки желанието си да остане в Юве.

Аржентинецът дори си позволи лукса след почивката да изпуснe дузпа, която Офреди му спаси. В 65-ата минута Рамзи дебютира за шампионите. Гонсало Игуаин пропусна две възможности, а в последните минути Ферети изненадващо беше близо до изравнителен гол, когато уцели гредата на Ювентус.

Преди няколко дни Дибала вкара два гола за успеха с 3:1 на Юве над втория състав на клуба.