10 от Хебър изпуснаха Локо (ГО)

Новакът във Втора лига Хебър (Пазарджик) с човек по-малко изпусна трите точки срещу Локомотив (Горна Оряховица) в мача от 5-ия кръг на първенството. Пред около 800 зрители по трибуните на градския стадион в Брацигово играчите на Николай Митов търсеха победата до последната минута, въпреки че в 70-ата минута капитанът Янко Ангелов беше изгонен заради втори жълт картон.

Това още повече усложни ситуацията за "зелените", които имаха сериозни проблеми преди мача. Голмайсторът на тима Асен Георгиев и Божидар Васев пропуснаха срещата. Именно поради това Митов заложи на схема 4-2-3-1. Пред вратаря Александър Любенов действаха Цветелин Тонев, Томислав Папазов, Димитър Везалов и Мартин Вълчинов, докато Адриан Краев и Ангелов бяха опорните халфове. На двете крила действаха Даниел Пехливанов и Тодор Чаворски, Атанас Велев пък беше в ролята на плеймейкър зад нападателя Георги Андонов.

Двата тима си поделиха първата част, като гостите имаха по-силни първи 20 минути, а след това домакините пропуснаха да вкарат, като накрая гредата спря Пехливанов.

След почивката Хебър вдигна оборотите, въпреки че беше далеч от най-доброто си представяне през сезона. Гостите пък започнаха да пазят точката, а преотстъпеният от Левски талантлив халф Мартин Петков остави добри впечатления в центъра на терена.

Детински грешка направи капитанът Ангелов, който в рамките на три минути си изкара два жълти картони и остави домакините с човек по-малко. Въпреки това Хебър натисна, но не успя да стигне до гол, който да донесе четвъртата победа на тима през този сезон.

Така двата тима завършиха 0:0, а равенството е първо за тима от Пазарджик, който от последните си две домакинства в Брацигово взе едва една точка.

Момчетата на Митов останаха с 10 точки на четвърто място, докато второто равенство през този сезон за "железничарите" ги остави на 12-то място с пет точки.

Хебър гостува на Струмска слава другата седмица, докато в Горна Оряховица пристига фаворитът и лидер в първенство ЦСКА 1948.