Ранни голове донесоха трите точки на Борнемут (видео)

С два гола в началото на срещата Борнемут стигна до победа с 2:1 при гостуването си на новака Астън Вила. "Черешките" получиха право да изпълнят дузпа още в 45-ата секунда на двубоя, след като Том Хийтън повали Калъм Уилсън. Джошуа Кинг се разписа от бялата точка. В 12-ата минута Хари Уилсън ознаменува дебюта си с гол за 0:2. Пристигналият под наем от Ливърпул футболист стреля от далечна дистанция, а рикошет не остави шансове на вратаря на домакините.

Дъглас Луис, който за първи път бе титуляр за Вила след трансфера си от Манчестър Сити, отбеляза почетно попадение в 71-ата минута след страхотен удар. Тимът от Бирмингам имаше предимство по отношение владеенето на топката, особено след почивката. Домакините стигнаха и до някои възможности за гол, но не се възползваха от тях.

Борнемут трябва да се радва, че завърши първото полувреме с 11 човека, тъй като Филип Билинг играеше на ръба. Той получи жълт картон, но това не го спря да направи серия от остри влизания. Мениджърът на гостите Еди Хауи реши да не рискува и го извади на почивката.

АСТЪН ВИЛА - БОРНЕМУТ 1:2