Англия

Ливърпул потрепери, но изкова нова победа и изравни свой рекорд (видео)

17 август 2019 | 18:50 - Обновена
Ливърпул записа 11-а поредна победа в Премиър лийг, с което изравни клубния си рекорд, след като надделя с 2:1 над Саутхамптън на "Сейнт Мери". Двубоят бе труден за мърсисайдци, които не изиграха добро първо полувреме,  но след почивката стояха по съвсем различен начин, каквато бе тенденцията и в мачовете с Манчестър Сити и Челси. Въпреки всичко Садио Мане откри резултата още в края на първото полувреме след страхотен изстрел. Последваха големи пропуски на Салах, Фирмино, Мане и Робърстън. В 71-вата минута Роберто Фирмино удвои. Когато всичко изглеждаше решено, бившият нападател на Ливърпул Дани Ингс (83') намали след груба грешка на Адриан. Три минути след гола Ингс пропусна страхотна възможност да изравни резултата.

Адриан - заместникът на Алисон, който получи контузия срещу Норич, се превърна в герой за Ливърпул срещу Челси, но и той получи нелепа травма в глезена по време на радостта след триумфа за Суперкупата на Европа. Вчера Юрген Клоп изрази съмнения, че испанецът ще може да играе днес. Адриан обаче започна като титуляр. Джо Гомес седна на скамейката, а Трент Александър-Арнолд се завърна отдясно на отбраната. Партньор на Вирджил ван Дайк в центъра бе Жоел Матип. Алекс Окслейд-Чембърлейн този път беше част от халфовата линия на Ливърпул, в която действаха още Джеймс Милнър и Жоржиньо Вайналдум. Садио Мане, Роберто Фирмино и Мохамед Салах започнаха като титуляри в предни позиции.

Ралф Хазенхютъл бе направил само две промени. Мая Йошида започна вместо Джак Стивънс, а Дани Ингс бе заменен от Пиер-Емил Хьойберг.
В осмата минута именно Адриан направи грешка, след като Ван Дайк му върна назад, но испанецът се забави при отиграваното с крак и топката рикошира в крака на Уорд-Праус, след което излезе в аут. Минута след това обаче Адриан се намеси добре в момент, когато Че Адамс се вряза между Матип и Ван Дайк и опита да пусне топката покрай вратаря, който спаси.
Саутхамптън продължи да бъде по-активен, като домакините поставяха под напрежение отбраната на мърсисайдци след серия от ъглови удари. В 18-ата минута Адамс стреля по земя, след което малко на достигна на Вестергор да засече на далечната греда. В 21-вата минута Йошида надскочи Ван Дайк и засече с глава отблизо поредното центриране от корнер на Уорд-Праус. Адриан обаче показа страхотен рефлекс и спаси.
В 29-ата минута Бертранд и Редмънд комбинираха добре, след което първият центрира остро по земя отляво, но Адриан отново протегна ръка и отклони.
В 38-ата минута домакините пропуснаха нова възможност. Ромеу центрира добре, слагайки топката на главата на Адамс, който от около седем метра стреля над вратата.
Ливърпул не показа обичайното си ниво в атака през първото полувреме, но въпреки това тимът на Юрген Клоп успя да вземе аванс след гол на Садио Мане в добавеното време. Тъч бе изпълнен късо към Милнър, който намери сенегалеца в наказателното поле. Мане се освободи от Беднарек и със страхотен удар в далечния ъгъл откри резултата, огорчавайки бившия си тим.
Ливърпул започна доста по-активно второто полувреме. В 55-ата техничен удар на Милнър премина на сантиметри встрани от целта, а минута след това Мане изведе Салах очи в очи с Гън, но стражът на Саутхамптън успя да избие.
В 65-ата минута и Фирмино пропусна стопроцентова възможност, след като Мане го намери по прекрасен начин в наказателното поле. Бразилецът стреля веднага, но не успя да намери ъгъла на вратата и топката премина встрани.
Две минути по-късно бившият нападател на Ливърпул Дани Ингс стреля много технично от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда на вратата на Адриан.
В 71-вата минута Мане отне от Беднарек, след което веднага продължи към Фирмино. Бразилецът задържа добре на границата наказателното поле, премина през няколко бранители и този път стреля много точно, удвоявайки аванса на мърсисайдци.
1/4 час преди края Мане  за малко не вкара трети гол. Сенегалецът засече с глава центриране от фаул, но Гън спаси. Стражът на Саутхамптън отново се намеси много добре секунди по-късно, когато Мане и Робъртсън комбинираха перфектно, след което левият бек стреля силно, но Гън пак бе на висота.
В 80-ата минута Матип едва не си отбеляза автогол, след като в опита си да пресече с крак центриране на Валери отдясно насочи топката към вратата на Адриан, който обаче внимаваше и спаси. Три минути след това обаче испанският страж направи груба грешка. Ван Дайк върна към Адриан, който се забави при отиграваното с крак и подаде топката на Дани Ингс, който веднага я прати във вратата му - 1:2.

В 86-ата минута Ингс можеше да изравни и да направи мача кошмарен за бившия му тим, но нападателят не успя да засече добре от няколко метра центриране на Валери и ударът му премина встрани от вратата.
Така Ливърпул завърши по перфектен начин седмицата, в която само преди три дни отборът изигра изтощителен мач с Челси в Истанбул, където в крайна сметка спечели Суперкупата на Европа след изпълнение на дузпи.

Ян Валери Ян Валери43 Андрю Робъртсън26 Андрю Робъртсън
Джеймс Уорд-Праус Джеймс Уорд-Праус16 Алекс Окслейд-Чембърлейн15 Алекс Окслейд-Чембърлейн
Стюарт Армстронг Стюарт Армстронг17 Джордан Хендерсън14 Джордан Хендерсън
89' Алекс Окслейд-Чембърлейн  Алекс Окслейд-Чембърлейнизлиза
Джордан Хендерсън  Джордан Хендерсънвлиза
Муса Дженепожълт картон Муса Дженепо  84'
Дани Ингсгол Дани Ингс  83'
79' Трент Александър-Арнолд  Трент Александър-Арнолджълт картон
Мохамед Салах  Мохамед Салахизлиза
Дивок Ориги  Дивок Оригивлиза
Райън Бертрандизлиза Райън Бертранд  77'
Муса Дженеповлиза Муса Дженепо
74' Джеймс Милнър  Джеймс Милнъризлиза
Фабиньо  Фабиньовлиза
71' Роберто Фирмино  Роберто Фирминогол
Че Адамсизлиза Че Адамс  68'
Стюарт Армстронгвлиза Стюарт Армстронг
Ориол Ромеуизлиза Ориол Ромеу  64'
Дани Ингсвлиза Дани Ингс
45' Садио Мане  Садио Манегол

18 август 2019 | 13:44

Пак клизма, пак грандомански коментари. Играхте два мача тиз сезон, срещу новак и срещу спасил се от изпадане пролетта. И двата ги взехте на магия. Ама били играли преди 3 дни 120 минути. Ама що не могат 120 минути да бият едни юноши? Ама много яки били тоз сезон. Миналата година по същото време, за 4 мача, Пул са пуснали 1 гол. Сега за 4 мача са 5. И сте вкарали по-малко от тогава. Ама няма някой от вас да погледне реално на нещата - тази година играете по-зле от миналата по това време. И засега минавате на шано между капките. Да видим до кога. Рейтинг: 5 9

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

a3
(Гост)
18 август 2019 | 13:49

като бият с малко - много са зле. като бият с много - на умряло куче нож вадят. трябва да си много глупав мениджър да си накараш състава да играе още във втория кръг на най-високи обороти. Рейтинг: 11 2

Пук
(Гост)
18 август 2019 | 15:28

Я кажи кой е юнуша. Жиру на 32, Педро на 32, Аспиликуета на 29 ли ? Ако не беше лес.бийката нямаше въобще да има продължения. Що не си гледаш турските сериали, а се занимаваш с неща от които явно нищо не разбираш? Рейтинг: 8 3

Пук пук
(Гост)
18 август 2019 | 15:59

Провери сам. Пулишич и Маунт на по 20, Кристенсен - 23, Ейбрахам - 21. Челси е с трансферно ембарго, нов треньор и събран от кол и вЪже състав, със средна възраст 5 години под тази на Пул, които ако изключим дядо Милнър, никак не са стари. Не те ли е срам бе, комплексар? Рейтинг: 0 7

Пук
(Гост)
18 август 2019 | 16:17

Я кажи колко от изброените играха 120 минути? Нито един! Сметни средната възраст и ще видиш, че Ливърпул са по-млади, а като си тъп е добре да си мълчиш за да не се излагаш. Рейтинг: 6 2

до 123
(Гост)
18 август 2019 | 16:53

Ей, мрънкало, всяка година сте с нов треньор заради глупостите на собственика ви. Същият собственик, който ако не беше налял един тир крадени пари, щяхте да сте посредствен средняшки отбор. Рейтинг: 3 0

Пук пук
(Гост)
18 август 2019 | 16:54

Я виж кой изобщо от Ливърпул е под 25? Един, Ориги, на 24, влязъл като резерва. Другите са един на 25 и останалите са на 27, 28, 29.... До дядо Милнър на 33. Челси са 8-9 човека под 25, като само двама от тях са на 25, трима на 20, един на 21, един на 23, трима на 25... Ако за теб Ливърпул са по-млади, освен граматиката, явно и математиката ти куца. Рейтинг: 0 2

18 август 2019 | 17:06

Джо Гомез 22. При това игра пълни 120 минути. Трент Александър Арнолд - 20 години. Айде пак смятай, че ми писна да съм ти забавачка в детската градина. Рейтинг: 3 2

Пук пук
(Гост)
18 август 2019 | 18:43

Ей, детската градина, не си ходил май изобщо на училище. Като е важно колко са играли, кога влезе Трент-Алекзандър Арнолд? В Челси имаше: двама на 20, двама на 21, един на 23, двама на 24 и трима на 25 - 10 от общо 15. Сигурно всичките са смени или са сменени. В Пул имало един на 22, един влязъл в 90-атата минута на 20, един на 24 и двама на 25 - общо 5 от 15. От които двама са смени и то съвсем в края. Що не си гледаш работата, децата ви направиха за смях на турчелята. Рейтинг: 1 3

Пук пук
(Гост)
18 август 2019 | 19:10

Ман Ю биха този състав на Челси 4:0 няколко дни преди това. А великият отбор се мъчи 120 минути с тях и накрая добре, че един от юношите им сбърка, че да “градите манталитет на победители”, няма такъв смях. Рейтинг: 1 3

a3
(Гост)
18 август 2019 | 20:02

ливърпул ли трябва да са виновни с това какво има челси като играчи? съжалявам, но не изпитвам никаква вина. бързо забравихте времената, когато челси купуваше всеки играч на ливърпул, който им е отбелязал в директен мач. Рейтинг: 2 1

ти
(Гост)
18 август 2019 | 22:03

Ливърпул са виновни, че играят безобразно зле в момента. Днес Челси със същия разнебитен състав направи 1:1 с Лестър, същият резултат беше редовното време с Ливърпул при същия сценарий. Толкова играят Ливърпул в момента, нищо и половина. Но на приказки са шампиони на галактиката, хахаха Рейтинг: 1 1

PARIONLINE
(Гост)
39
отговор
18 август 2019 | 00:29

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 1 2

До шизото гг
(Гост)
38
отговор
18 август 2019 | 00:11

Пич,съветвам те да играеш двойка за Арсенал от хендикап 0-4.Може да стане и равен,но имате някакъв шанс.Ще стискаш бузки 2-то полувреме,щото първото ще е минимум 3-0.Да си знаеш,синее... Рейтинг: 9 6

17 август 2019 | 23:41

Между другото къде е онзи лузъра от Говнайтед дето коментира, нещо е мн тих нещо. Рейтинг: 7 6

lfc
(Гост)
36
отговор
17 август 2019 | 23:31

Прекрасна победа. Прекрасна седмица. Трофей и първи в класирането. YNWA Рейтинг: 23 9

Ливърбърд
(Гост)
35
отговор
17 август 2019 | 22:54

Фирмино никой да не го закача! Той ни е златната кокошка като Джерард,че и по добър! Рейтинг: 20 5

17 август 2019 | 22:11

Я,преведи.Смотан...Що е туй "aher" ?Нещо от детската площадка,сигурно... Рейтинг: 25 6

Чочо
(Гост)
17 август 2019 | 22:40

Споко уе ето на превеждам даже и коригирам - YNWPL хуахуахуахуахуахуахуахуахуа Рейтинг: 8 7

17 август 2019 | 20:48

Тия Норич още срещу нас се видя, че не са много лесни...Пуки бая е опукал Нюкасъл... Рейтинг: 18 1

ha
(Гост)
32
отговор
17 август 2019 | 20:31

Вратарчето се издъни, но и Алисън направи същата грешка в началото на миналия сезон и от тогава играе на сигурно. По-скоро Фирмино и Салах направиха големи пропуски. Добре, че е Мането да твори чудеса : Рейтинг: 30 2

(Гост)
17 август 2019 | 20:44

Фирминката вкара гол, ама преди това в 65-та минута бая ми вдигна кръвното, след като МаАнето му я поднесе на тепсия...не трябва да пропуска така, не трябва... Рейтинг: 20 3

Lissa
(Гост)
31
отговор
17 август 2019 | 20:02

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 9

17 август 2019 | 19:27

Хейтър1етата пак са по дупките.. о1аквам ги около 14-тия кръг когато загубим първите си две то1ки. Продажниците пак ще са в екстаз, неосъзнавайки, 1е ги водим с 10+ то1ки. 6>0! Рейтинг: 30 9

17 август 2019 | 19:25

Рутинна победа на Пул, "Светците" на този етап са слабички за нас. Само малко ме е яд на Боби Фирмино, но ше ми мине. А относно дивотията на Адриан...ако тази му грешка е цената за спасената дузпа за Суперкупата, заслужава си. YNWA Рейтинг: 39 1

18 август 2019 | 12:50

ИМАМ непускащото ме тягостно тежко чувство, че с туй „Хероично“ вратарче ще берете доста ОГРОМНИ ядове, изглежда ми като ГАРАНТИРАН към основното ястие ордьовър, сории, но РЕАЛността е доста мътнъ!! Рейтинг: 1 2

70 кинта шезлонга
(Гост)
27
отговор
17 август 2019 | 19:14

Слаба , на моменти хаотична игра, сватбарски шутове и няколко комични отигравания. Хубаво че Пуул биха, ама това ли е прехвалената Висша лига, дето била най-добрата в света? Не и в този мач. Рейтинг: 3 31

ХБ
(Гост)
17 август 2019 | 19:40

Три мача за десетина дни , единия 120минути преди три дни.Ти какво очакваш да летят ли? Рейтинг: 39 1

17 август 2019 | 19:10

Лежерен успех за Уийнърпул. Спокойна доминация до седемдесетата минута, след което домакините се активизираха, но късно за каквито и шансове за спечелване на точки от тази среща. Красиви голове от МаАне и Шареминьо. Истинското изпитание за Уийнърпул предстои в следващия кръг срещу най-великия отбор в света. Действително мотивиран Арсенал, нахъсан състав срещу колеблив такъв на Уийнърпул от началото на сезона. Имаме да си връщаме за поражението от миналия сезон, единстено с надеждата за коректно съдийство и по-чист и красив футбол, и от двата отбора. Арсенал е най-великият отбор в света. Рейтинг: 8 29

LFC
(Гост)
17 август 2019 | 19:28

Ооо АНАЛизаторче.....беше тих,все така трудно да биеме а ти все по дълго да се мъчиш ОТДОЛУ. Рейтинг: 22 6

17 август 2019 | 20:19

Истинското изпитание за Ливърпул било Арсенал! Ти май прекаляваш с плейстейшъна,мой! Рейтинг: 23 6

Пук
(Гост)
17 август 2019 | 20:24

Да пожелаем по-лесен жребий на Арсенал за групата от лига европа. Дано и догодина да успеят да се класират за този техен любим турнир. Рейтинг: 15 6

Пук
(Гост)
17 август 2019 | 20:28

Хубавото на лига европа е, че там не могат да срещнат Байерн Мюнхен и потъпкато самочувствие на комплексираните им фенове леко се повдига. Някои дори си позволяват лекичко да коментират под статиите на други отбори. Рейтинг: 15 6

Do gg
(Гост)
17 август 2019 | 21:14

Ти гледа ли мачът, аз като фен на Ливърпул видях, че Саутхямптън ни смазаха от преса първото полувреме ... Не можахме да направим 1 пас. Ако бяха продължили така и второто щяхме да загубим с резултат. Но явно те не могат да поддържат такава преса цял мач. Това да каж, че сме имали доминация до 70тата минута е смешно... То показва само 2 неща, или не си гледал мачът или не разбираш нищичко от футбол... Рейтинг: 6 10

gg
(Гост)
17 август 2019 | 21:28

Ами очевидно сме гледали два различни мача. От това, което аз видях, Уийнърпул контролираха нещата до споменатата от мен седемдесет минута, като след тази минута, Саутхямптън наложи преса. Рейтинг: 8 6

Do gg
(Гост)
17 август 2019 | 21:32

Значи това затвърдява мнението ми, че не разбираш нищо от футбол. С тези изказвания само правиш конкуренция на Къци... Рейтинг: 8 7

gg
(Гост)
17 август 2019 | 21:54

Моля, прегледай отново мачът от началото му, до неговия край, след което заповядай тук да изкажеш обективно мнение. Почитател си на този отбор, но не следиш пряко събитията. Рейтинг: 6 2

Тошо
(Гост)
17 август 2019 | 22:06

Абе gg ти не знам кой мач си гледал, но определено Саутхемптън бяха по-добрия отбор първото полувреме и не се знае какво щеше да стане ако не беше гола на Мане в края му. Рейтинг: 4 8

Защо Неймар, Бейл и нежеланите звезди останаха ... 06 септември 2019
Един ден може да обърнем поглед назад към летния трансферен прозорец на 2019 г. и да погледнем на него като на повратна точка. Може би това ще се е оказал моментът, в който клубовете най-сетне са се събудили за ...
Интервюто с Алисон: Не мисля за „Златната топка“ 09 септември 2019
Той не спира да събира награди: „Златна ръкавица“ на Премиър Лийг 2018/19, Вратар на сезона на Шампионската лига, Вратар №1 на Копа Америка… Призовете се трупат във визитката на Алисон Бекер, който ...

Левски | ЦСКА | Лудогорец | Първа лига | Втора лига | Национални отбори по футбол | Купа на България | Англия | Испания | Италия | Германия | Франция | Русия | Шампионска лига | Лига Европа | Мачове на живо | Волейбол | Тенис | Формула 1 | Баскетбол

Съдържанието на този уеб сайт и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на Агенция Спортал, освен ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на Агенция Спортал, посочване на източника и добавяне на линк към www.sportal.bg. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона.

Този уебсайт е собственост на Sportal Media Group

Sportal.bg is part of the Sportal Media Group network
ЕВРО2016 | Мобилни телефони | Бизнес новини | Лайфстайл | Woman.bg | Men Only | Новини | Shopping.bg Мобилен Портал

Вашите лични данни

Ние събираме и обработваме Вашите лични данни.

За осигуряване на правата ви по GDPR, молим за Вашето съгласие.

Ще използваме данните за осигуряване на по-доброто Ви преживяване на нашите сайтове.

Ако натиснете бутона Приемам всички, ще дадете съгласието си на нас и на всички трети страни, описани детайлно в Политиката за поверителност и Политиката за бисквитките.

Защо е необходимо моето съгласие?

НАСТРОЙКИ ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ

• Нормално функциониране на сайтовете
    Не е зададено

Тези данни са стриктно необходими за нормалната работа на сайтовете и мобилните ни апликации. Чрез тях можем да удостоверим самоличността Ви като логнат потребители, да Ви покажем по-добре съдържанието, да заредим сайта по-бързо, да защитаваме сайтовете и Вас от посегателства.

Такива данни например са данните от сесията Ви – информация дали сте логнат, кеширано съдържание и други.

Тук попадат и данните, свързани с идентифицирането Ви във връзка с регистрация за използване на наша услуга.