Леверкузен се измъчи срещу новак в драматичен двубой (видео)

Класиралият се за участие в Шампионската лига отбор на Байер (Леверкузен) срещна сериозен отпор от новака Падерборн 07 в първия си двубой от новия сезон в германския елит, но все пак надделя с 3:2 в най-драматичния като развой мач. Домакините повеждаха, гостите на два пъти изравняваха, за да се стигне до победното попадение на Кевин Фоланд в 69-ата минута.

В 10-ата минута Фоланд намери Леон Бейли, който за малко не беше в засада и Леверкузен излезе напред. Пет минути след това обаче защитата пред Лукас Храдецки се пропука и Свен Мичел излезе сам срещу вратаря и не сгреши - 1:1.

Байер набързо си върна преднината - в 19-ата минута. Тогава Юлиан Баумгартлингер изведе Кай Хавертц зад защитата и талантът майсторски прехвърли вратаря за 2:1. И този обаче “07” показа характер и шест минути по-късно Стрели Мамба направи 2:2.

Леверкузен увеличи натиска след почивката и измъкна успеха след отлична атака, завършена от Фоланд на празна врата в 69-ата минута.