Ибра вече с 40 гола в МЛС (видео)

Шведската звезда Златан Ибрахимович върна Лос Анджелис Галакси към победите. Таранът вкара и двата гола за успеха с 2:0 над Далас от 25-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър, като приближи калифорнийците към плейофите. Капитанът на Галакси беше точен в 68-ата и 82-ата минути, прекъсвайки поредицата от три поредни загуби за тима на Гийермо Скелото. Близо 20 000 зрители на стадион "СтъбХъб Център" видяха гол №17 и № 18 на своя идол, който вече има 40 попадения в МЛС от 47 мача.

Златан не се бе разписвал от 20 юли, когато изригна с хеттрик в градското дерби срещу лидера Лос Анжелис при победата с 3:2. Той пропусна два шанса преди почивката срещу Далас. Първо ударът му от воле мина малко встрани от вратата, а след това след самостоятелна акция, спечели само ъглов удар. През това време гостите пък нацелиха горната греда.

През втората част новото попълнение Кристиан Павон, който беше много активен, изведе норвежеца Скиелвик, той върна топката към Златан, а шведът техничко прати топката в мрежата. Това се случи в 68-ата минута, а голът беше 17-и за Ибра.

Опитният голмайстор записа нов гол в 82-ата минута. Този път той беше точен след изпълнение на дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу бившата звезда на Бока Хуниорс Павон. 37-годишният нападател прати топката в обратния ъгъл на вратаря, който освен гола във вратата си, трябваше да изтърпи и закачките на голаджията.

В оставащите минути нов гол нямаше и Галакси постигна първи успех от 20 юли. Павон пък беше изпратен с аплодисменти, като той записа първи успех с новия си тим, след като дебютира с поражение от ДС Юнайтед.

Прекъсвайки черната си серия, Галакси има вече 40 точки в Западната конференция, изоставайки на 15 от градския съперник и лидер Лос Анжелис, който дори има и мач по-малко. Далас остана на шесто място в Западната конференция с актив 36 точки.