"Драконите" изпепелиха Витоша (Бистрица) в Русе! Ахмедов блесна с два гола (видео)

Отборът на Дунав (Русе) постигна лесен успех с 2:0 над Витоша (Бистрица) в сблъсък от 5-ия кръг на efbet Лига. В герой за "драконите" се превърна Ахмед Ахмедов, който заби и двете попадения в мрежата на "тигрите".

Първата ситуация се откри пред домакините в 12-ата минута. Александър Исаевски опита да центрира към Фернандо в наказателното поле на Витоша, но стражът на “тигрите” изби топката и предотврати опасността пред вратата си.

В 31-ата минута отново Исаевски центрира прекрасно в наказателното поле към Ахмед Ахмедов, но нападателят бе в засада.

В 39-ата минута домакините поведоха в резултата с първия точен удар в сблъсъка. Иван Селеменов центрира към Стефан Христов. Бившият играч на "тигрите" докосна топката, която се озова в краката на Ахмед Ахмедов, който от близка дистанция наказа Християн Василев.

Малко преди края на първата част Фернандо Кавалканте опита шут от дистанция, но опитът му не намери очертанията на вратата на Витоша.

Секунди след подновяването на играта Стефан Христов бе на сантиметри от първия си гол с екипа на Дунав. Атакуващият футболист на "драконите" засече подаване на Селеменов, но страничният стълб спаси гостите.

В 60-ата минута “драконите” нанесоха втори удар по “тигрите”. В автор на попадението отново се превърна Ахмедов.

Малко по-късно Стефан Христов направи мощен пробив, след което шутира, но стражът на "зелените" изби в ъглов удар.

В 81-ата минута Христо Иванов стреля от малък ъгъл, но Благой Макенджиев изчисти в ъглов удар. От последвалия корнер не се случи нищо интересно.

Малко преди края на срещата резервата Емил Гъргоров бе много близо до попадението, но ударът на опитния футболист се отби в гредата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от efbet Лига.

В следващия кръг Дунав гостува на Локомотив (Пловдив), а Витоша приема Левски.