Испания

Рома победи Реал Мадрид с дузпи в хубав мач на "Олимпико"

11 август 2019 | 23:05 - Обновена

Рома победи Реал Мадрид след изпълнение на дузпи в приятелския мач между двата тима за трофея "Mabel Green Cup". Срещата се игра на "Олимпико" в Рим и в редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки 2:2. Испанците на два пъти повеждаха с попадения на Марсело (16) и Каземиро (34), но и двата пъти италианците успяваха да се върнат с голове на Диего Пероти (34) и Един Джеко (40). При дузпите обаче домакините бяха по-точни и с 5:4 попадения стигнаха до победата, а големият грешник за "Белия балет" бе капитанът Марсело, който пропусна последната 10-а дузпа и така подари успеха на съперника.

Двата тима направиха хубав мач с доста положения и четири гола. Може да се каже, че те си поделиха по едно полувреме, като през първата част Рома стоеше по-добре на терена, докато през второто полувреме Реал доминираше.

Рома започна срещата с Един Джеко като изнесен нападател в предни позиции, но той имаше сериозна подкрепа от Дженгиз Юндер, Диего Пероти и Николо Дзаниоло.

В същото време Реал изпробва схемата 3-5-2 с Карим Бензема и Еден Азар в предни позиции, а в средата на терена действаха Лука Модрич, Каземиро и Федерико Валверде.

Първата възможност в мача бе за Рома. В 3-ата минута Един Джеко опита удар, който не се получи, но топката попадна в Лоренцо Пелегрини, който пропусна да вкара в опразнената врата. Оказа се, че халфът е бил и в засада.

Само минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Валверде изопусна сам срещу вратаря.

В 7-ата минута домакините пропуснаха втора страхотна възможност. Джеко изведе на скорост Юндер, чийто удар се отби от напречната греда. Две минути след това "Вълците" имаха нова възможност, като този път Пелегрини стреля в очертанията на вратата, но Тибо Куртоа уверено улови.

В 13-ата минута и Диего Пероти тества рефлексите на белгийския страж с мощен шут от воле, но Куртоа отново бе непробиваем.

Реал отговори с опасен далечен изстрел на Каземиро в 15-ата минута, който профуча опасно близо до гредата. Само минута по-късно "Белият балет" откри резултата. Лука Модрич с хубав диагонален пас намери Марсело в наказателното поле, той финтира бранител и със силен удар порази вратата за 0:1.

Рома обае не се притесни от това развитие на нещата и продължи да атакува много опасно. В 21-ата минута при поредната хубава атака Джеко получи топката на границата на наказателното поле и изстреля истинска бомба към вратата, но отново Куртоа спаси.

По-добрата игра на италианците доведе и до гол. В 34-ата минута Дзаниоло направи страхотен рейд по дясното крило, след което елегантно подаде към Диего Пероти, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

Минута след това домакините имаха нов шанс, като Джеко отправи нелош далечен изстрел, който обаче не бе в очертанията на вратата. А след това и Юндер направи хубав пробив, завършил с удар към вратата, но след рикошет топката стана лесна за Куртоа.

В 39-ата минута обаче Реал стигна до втори гол с втория си точен удар в мача. Гостите изпълниха заучено един корнер, Марсело центрира към далечната греда, където Каземиро с глава вкара за 1:2.

Радостта на испанците обаче бе кратка. В 40-ата минута Юндер със супер пас разсече защитата на съперника и намери Един Джеко в наказателното поле, а той отигра ситуацията перфектно и от движение прати топката във вратата за 2:2.

В 44-ата минута Модрич отправи точен удар, но без особено да затрудни вратаря Пау Лопес.

Втората част започна с натиск на Реал и две възможности пред Бензема. В първия случай ударът на нападателя рикошира в защитник и отиде в аут. При втория шанс той стреля доста по-опасно, но този път Лопес направи блестящо спасяване.

В 55-ата минута Бензема отново обстрелва вратата, но отново прати кълбото в ръцете на Пау Лопес, който улови без проблем.

В 65-ата минута гостите организираха хубава контраатака и Лука Йович бе изведен очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

В 69-ата минута и Рома организира атака на скорост, Александър Коларов напредна отляво и стреля от малък ъгъл, но Куртоа улови.

Лука Йович обаче отново излезе на стрелкова позиция в 77-ата минута и стреля силно от границата на наказателното поле, но отново бе спрян от вратаря Лопес.

Минута след това събитията се пренесоха пред другата врата, където Юндер стреля по земя и топката се търкулна на сантиметри от гредата.

В 79-ата минута Пау Лопес отново бе поставен под напрежение след шут по земя на Винисиус, но испанският страж отново показа блестящ рефлекс.

В 83-ата минута Реал организира бърза контраатака, завършила с опасен удар на Гарет Бейл, който профуча до вратата. Уелсецът имаше още една възможност в 90-ата минута, но и този път ударът му мина встрани.

Редовното време завърши без победител и се наложи да бъдат изпълнявани дузпи. Там всички петима изпълнители на Рома отбелязаха от бялата точка, докато за Реал четирима бяха точни, но Марсело не успя да вкара, като нацели напречната греда при решаващата 10-а дузпа и така домакините ликуваха с 5:4.

Това бе последна проверка и за двата тима през това лято. Следващият двубой на Рома е срещу Дженоа в Серия "А" на 25 август, докато Реал играе срещу Селта в 1-ия кръг на Примера дивисион на 17 август.

Рома - Реал Мадрид 2:2
0:1 Марсело (16)
1:1 Пероти (34)
1:2 Каземиро (39)
2:2 Джеко (40)