ЦСКА-София пропусна да шокира Лудогорец в 90-ата минута, "орлите" се качиха еднолично на върха (видео)

Лудогорец и ЦСКА-София завършиха 0:0 в мач от петия кръг на efbet Лига. Двата тима не изиграха кой знае колко качествен двубой, с малко опасности пред вратите, и постигнаха закономерно равенство.

Като цяло домакините имаха известно териториално предимство, но най-чистото положение бе в актива на червените. В 90-ата минута Тиаго излезе фронтално срещу Пламен Илиев, но вратарят на разградчани спаси изстрела на халфа.

Малко по-рано и Кешерю пропусна сам срещу вратаря. В 86-ата минута пък орлите имаха основание да получат дузпа за нарушение на Албентоса срещу Кешерю. Защитникът не прецени едно свое влизане, вдигна високо десния си крак и влезе с бутоните напред в рамото на румънеца, но за негов късмет реферът Драгомир Драганов остана безмълвен.

Иначе наставникът на гостите Люпко Петрович смени схемата за този мач от 3-5-2 на 4-1-4-1. Албентоса и Томаш започнаха в центъра на отбраната, Турицов стартира отдясно, а Занев - отляво. Жеферсон пък игра пред Занев като халф.

Лудогорец взе инициативата в началото, но в 5-ата минута Соу остана един на един срещу Терзиев при контраатака на червените. Нападателят обаче не си пое добре топката и тя му бе отнета. Последва бърза атака на домакините, която завърши с пас на Жоржиньо към Битон, халфът стреля от десетина метра, но в аут.

В следващите минути двата тима си размениха по няколко изстрела, но те не затрудниха Илиев и Черниаускас.

До края на полувремето темпото на игра, което и до този момент не бе високо, падна, двата отбора рядко организираха някакви по-опасни атаки и първите 45 минути логично завършиха при 0:0. Секунди преди неговия край гостите можеха да получат право да изпълнят фаул на 20 метра пред противниковата врата за нарушение на Чибота, който бутна Жеферсон, но реферът не отсъди такова.

Първата по-добра ситуация за второто полувреме бе в актива на Лудогорец. Кешерю, който замени на полувремето Шверчок, намери Чибота отляво в наказателното поле на червените, крилото овладя и стреля с десния крак, но над напречната греда.

В 57-ата минута Али Соу отправи плътен удар от 22 метра, който летеше към долния ляв ъгъл на домакинската врата, но Пламен Илиев плонжира и изби.

В 61-ата минута Жоржиньо преодоля Занев, нахлу в наказателното поле и стреля леко под ъгъл, но Черниаускас спаси. Само 60 секунди по-късно нов шут, този път на Чибота, пак попадна в ръцете на стража на червените.

В 75-ата минута дойде и най-чистото положение в мача до този момент. Недялков отне топката пред наказателното поле, напредна с нея около 50 метра и изведе Кешерю сам срещу вратаря леко под ъгъл, нападателят копна топката над хвърлилия се Черниаускас, но не уцели вратата.

В 86-ата минута Лудогорец можеше да получи дузпа за нарушение на Албентоса срещу Кешерю. Защитникът влезе с бутоните в рамото на нападателя при опасна атака на домакините, но реферът Драгомир Драганов остана безмълвен.

Така се стигна до 90-ата минута, в която ЦСКА-София можеше да измъкне победата. Фабрини изведе Тиаго сам срещу Илиев, но вратарят на домакините спаси шута на халфа.

Въпреки че не победи и не изигра качествен двубой, със спечелената точка Лудогорец успя да се качи еднолично на върха в efbet Лига. Червените пък заемат 7-мо място в класирането, но са на само три точки зад лидера.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА-СОФИЯ 0:0

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Илиев, 22. Икоко, 5. Терзиев, 3. Недялков, 4. Сисиньо, 12. Анисе, 25. Баджи, 17. Жоржиньо, 8. Битон, 13. Чибота, 10. Шверчок

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаскус, 25. Албентоса, 24. Томаш, 11. Занев,  19. Турицов, 16. Бикел, 15. Малинов, 3. Жеферсон, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу